Connect with us

Spravodajstvo

Tlačová správa teamu MP FURTOM RACING č. 4/2006

Publikovaný

on

14. 08. 2006 ? Slovenský motocyklový tým MP Furtom Racing sa počas uplynulého víkendu zúčastnil šiesteho podujatia európskeho šampionátu UEM Alpe Adria, ktoré sa konalo na okruhu v Rijeke. V triede 125 SP náš jazdec Michal Puškár v boji o druhé miesto havaroval v poslednom kole, v poslednej zákrute. Po páde zdvihol motocykel a dojazdil na 9.mieste. Z 26 pretekárov na štarte, závod  dokončilo 21.

UEM Alpe-Adria Championship, Rijeka 11.-13.8.2006

Počas uplynulého víkendu sa konal šiesty závod UEM AA 2006 na Chorvátskom okruhu Grobnik pri meste Rijeka.
O ďalšie majstrovské body do tohto šampionátu sa bojovalo aj v 125SP.

V Piatok ráno sme absolvovali ešte na ?suchu? voľný tréning. Okolo obeda sa ale spustil dážď a popoludňajšia prvá kvalifikácia sa jazdila na vode. V 125SP sa zišla silná konkurencia,26 jazdcov predovšetkým z talianska a chorvátska. Náš jazdec Michal v nej zajazdil 4.najrýchlejší čas. V prvej pätke boli 4 taliani.

V Sobotu doobeda sa jazdil druhý kvalifikačný tréning, znova na ?vode?. Mnohí jazdci vyrazili na trať na mokrých pneumatikách. Michal zvolil suché ?supercorsy?, pretože asfalt v Grobniku je pomerne drsný a aj počas dažďa dosť dobre drží. Dosiahnutý čas bol o 3 sekundy lepší ako v prvej kvalifikácií a stačil na tretie miesto na štarte.

Poradie po oboch kvalifikáciách:

  1. Piani Giuseppe          (I)   
  2. Coletto Luca              (I) 
  3. Puškar Michal          (SK)
  4. Giovanni Altomonte  (I)  
  5. Višak Marko            (HR)
  6. Devčič Marin           (HR)
  7. Sirianini Alessandro  (I)  
  8. Lamich Radek          (CZ)
  9. Perkusič Mislav        (HR)
  10. Marturiello Nicholas  (I)  

Na štart nedeľného závodu sa postavilo 26 jazdcov 

V závode(na suchu) po štarte do  čela vypálil ako raketa Piani  Hneď za nim na  ďalších motocykloch vybavených továrnymi dielami Altomonte a Coletto (pilot zo špičky  majstrovstiev talianska ).Za nich sa zaradili Radek Lamich a Marko Višák. Michal pokazil štart a pri nájazde do prvej zákruty bol šiesty. V priebehu prvého kola sa prepracováva na štvrté miesto a začína stíhať vedúcu taliansku trojku.
Piani sa odpútava od Alta a Coletta a buduje si náskok. Michal aj napriek pomalšiemu motocyklu( nedisponujeme továrnymi kitmi a úpravy nemôžu byt ľubovoľné) predbieha v technickej pasáži  Coletta a útočí  na Altíka. Po niekoľkých zákrutách na rovinke  Coletto opäť predbieha Michala. Puškár sa nevzdáva, využíva aj najmenšiu príležitosť na predbehnutie častokrát na hranici kolízie, pretože Piani na čele získava náskok a Altík ktorý vedie skupinu nieje schopný mu stačiť.  
Po niekoľkých kolách Michal pri miernom kontakte Altíka s Lucom využíva tento okamih a obidvoch predbieha. Snaží sa od nich odpútať a  v technickej pasáži získava náskok, ale na dlhej rovinke z kopca ho Coletto i Altomonte obiehajú. Zatiaľ Piani jazdí na čele s dostatočným náskokom nikým neohrozovaný. Posledné kolo, Michal v nájazde do druhej zákruty tvrdým manévrom predbieha obidvoch(Coletta i Altomonteho).V technickej pasáži získava náskok. Prechádza horizont, nasleduje klesanie do poslednej zákruty. V beznádeji kľučkuje na obidve strany, ale to nieje nič platné, pretože už ho obiehajú z ľavej strany Altmonte a z pravej Coletto. Nasleduje brzdenie, Altmonte sa dostáva na vnútro zákruty a Michal vedľa neho je vytláčaný na obrubník. Puškárov motocykel neznesie tento extrémny sklon a podklzáva. Michal po páde okamžite vysadá a dojazdí na 9.mieste.
Bolo mimoriadne ťažké nastaviť optimálne motocykel, pretože všetky kvalifikácie aj warm up sa jazdili na vode. Taliansky piloti boli na tomto okruhu už od stredy. Na prípravu mali viac času a na tomto okruhu je potrebná aj rýchla motorka. Víťaz Piani dosiahol najrýchlejšie kolo časom 1:48.3,ktorý zaostáva za rekordom ktorý tu drží Michal z mája 2006 a má hodnotu: 1:47.2. Michal zajazdil teraz 2 kolá za 1:48.6.Altomonte a Coletto mali časy  nad 1:49.,ale Michal ich prakticky nemohol poraziť, pretože ak ich predbehol v technickej pasáži, na rovinke do poslednej zákruty sa pred nimi nemohol udržať.

Výsledky závodu:
strata                  
1. Piani Giuseppe          (I)   
2. Giovanni Altomonte  (I)    + 6,3                 
3. Coletto Luca              (I)    + 6,4                 
4. Marko Višák           (HR)   + 10,7
5. Perkusič Mislav        (HR) + 15,4                 
6. Hrg Tihomir             (HR)  + 21,7
7. Battistini Alex           (I)     + 24,3
8. Radek Lamich         (CZ)   + 26,3                    
9. Michal Puškár         (SK)   + 33,9                                                 
10. Devcič Marin           (HR)  + 43,3

    Dojazdilo 21 pretekárov   

  Fastest lap:        Piani Giuseppe          (I)    1:48,3                 

Závody v Rijeke majú tradične skvelú atmosféru. Plná tribúna a množstvo divákov v zatáčkach dodávajú tomuto podujatiu punc, ktorý je na majstrovských závodoch v Čechách či Maďarsku postrádaný. 

Vďaka Bohu za všetko pozitívne čo sa cez víkend udialo a už prebiehajú prípravy na nasledujúci závod, ktorý sa ide na budúci týždeň v Rijeke.

Náš team chce poďakovať Vladovi  a Štefanovi, ktorí prišli až zo Slovenska, aby nás podporili.

MP Furtom racing

Press service
UEM AA Championship, http://www.alpeadriaracing.it
Slovak Championship, http://tady.cz/risso46, http://www.smf.sk
http://michalpuskar.webpark.sk

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri