Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok na Hungaroringu

Publikovaný

on

Tomáš Svitok, náš 16-ročný motocyklový pretekár, má za sebou prvý štart v novom tíme Gold Fren Team Erinac a na preňho novom motocykli Kawasaki. Počas uplynulého víkendu štartoval v pretekoch medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship a majstrovstvách Slovenska na maďarskom Hungaroringu. Predstavil sa v pretekoch triedy Superstock 600.

Práve v triede Superstock 600 je tento rok mimoriadne nabitá konkurencia, no Tomáš strach nemá, veď jeho ambíciou je aj štart v majstrovstvách Európy. Na Hungaroringu, kde panovalo teplé a slnečné počasie, jazdil mladý pretekár už od štvrtka, pretože bolo potrebné doladiť niektoré súčiastky jeho Kawasaki. Samotné dve kvalifikácie sa konali až v sobotu. Tomáš musel ráno so svojím tímom riešiť problém s prednou brzdou, zajazdil však výborný čas, ktorý ešte v druhej kvalifikácii vylepšil na hodnotu pod dve minúty na jedno kolo (1:59,843), čím si vybojoval 12. miesto na štartovom rošte spomedzi 39 pretekárov.

Po štarte nedeľňajších pretekov sa mu podarilo dostať do skupinky jazdcov bojujúcich na konci prvej desiatky, kde jazdil až do konca s túžbou zaútočiť na súperov pred sebou v samotnom závere pretekov. Nakoniec sa proti tomu postavila technika a Tomáš dokončil preteky na 13. mieste.

Do hodnotenia majstrovstiev Slovenska získal za prvé miesto 25 bodov. Druhý v našom šampionáte skončil Zbyněk Čech, tretí Karol Janov.

Tomáš Svitok:
"V poslednom kole sa mi zrazu pokazila prevodovka, nemohol som zaradiť druhý a tretí prevodový stupeň, a tak som preteky dokončil na štvorke. Je to škoda, mal som na to, aby som bol v prvej desiatke. Aj tak som však s víkendom veľmi spokojný, musím všetkým okolo mňa poďakovať za odvedenú prácu. Teraz musíme prevodovku čím skôr opraviť, pretože už o necelé dva týždne sa konajú druhé preteky Alpe Adrie v Rijeke."

Tomáš Svitok, autor: Richard Karnok

Advertisement
Suzuki Suzuki
3 komentáre

3 Comments

 1. Kwasak

  1. mája 2007 at 22:12

  Meno tohoto chlapca coraz castejsie pocuvam. Vyzera byt velky talent. Drzim secky palce, nech sa mu dari! 🙂

 2. jaRRo

  2. mája 2007 at 5:57

  Drzim palce aspon daka nadej v tomto smere pre slovensko

 3. cbr900

  2. mája 2007 at 6:14

  … dakto si pomyslí…aaaa 16 ročný chalan aj tak by som mu to „natrel“ 😟 … ale ked to tak zoberiem, v 16tich som ani z ďaleka nemal toľko skúseností ako on teraz …. takisto aj mne sa čoraz častejšie dostáva jeho meno do povedomia a môžem len povedať….I respect you…. držím palce, nech sa ti darí… 😎

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri