Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok štartoval v Trenčíne

Publikovaný

on

Jedinečnú príležitosť vidieť slovenských cestných motocyklových pretekárov na domácej pôde využili fanúšikovia tohto športu počas uplynulého víkendu, kedy sa na letisku v Trenčíne konali voľné medzinárodné preteky Race for Fun! Samozrejme, že na tomto podujatí nemohol chýbať ani náš pretekár Tomáš Svitok, člen tímu Gold Fren Team Erinac.

Podujatie v Trenčíne, ktoré zorganizovala Slovenská motocyklová federácia, je jediným na území Slovenska a tento rok sa konalo dokonca po štvorročnej nútenej prestávke. Žiaľ, na Slovensku chýba motodrom, ktorý by iste pozdvihol cestný motocyklový šport na vyššiu úroveň. Možnosť vidieť Tomáša Svitka v akcii si nenechalo ujsť množstvo jeho priaznivcov a partnerov tímu. Tomáš sa im aj napriek pádu v kvalifikácii odvďačil kvalitným výkonom, keď v kategórii do 600 ccm obsadil so svojim Superstockom Kawasaki druhé miesto za českým pretekárom Jiřím Fejtom, ktorý však štartoval so silnejším Superšportom. Na treťom mieste skončil slovenský pretekár Vladimír Ruža. V tomto čase je už Tomáš na ceste na svoje premiérové vystúpenie v majstrovstvách Európy, ktoré ho čaká počas nasledujúceho víkendu v talianskom Misane.

Tomáš Svitok:

"Podujatie v Trenčíne bolo pre mňa milou príležitosťou predstaviť sa slovenským fanúšikom na domácej pôde. Aj keď nešlo o body do žiadneho šampionátu, preteky to boli pekné a aj ja som mal možnosť si zabojovať s Vladom Ružom. Prišlo ma povzbudiť veľa fanúšikov, sponzorov a partnerov tímu, preto im chcem za ich účasť touto cestou poďakovať. Zažil som aj ťažšiu chvíľu, v kvalifikácii som dostal šmyk na žltej čiare a následne som spadol. Pád to bol však našťastie ľahký a tak som nakoniec mohol štartovať a pripravovať sa aj na preteky ME v Misane."

Advertisement
Suzuki Suzuki
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri