Connect with us

Spravodajstvo

Tomáša zradili pneumatiky v Rijeke

Publikovaný

on

Počas uplynulého víkendu sa slovenský pretekár Tomáš Svitok, člen brnianskeho tímu Gold Fren Team Erinac, predstavil v ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria, ktorý sa konal v chorvátskej Rijeke. Bola to zároveň posledná možnosť pripraviť sa na nadchádzajúci víkend, kedy Tomáš absolvuje jeden z vrcholov sezóny, majstrovstvá Európy triedy Superstock 600 na automotodrome v Brne.

Z prípravy na Brno však veľa nebolo… Náš pretekár sa počas celého víkendu trápil s pneumatikami, vystriedal značky od štyroch výrobcov a keď už si po nedeľňajšom zahrievacom tréningu myslel, že si vybral správne, pneumatiky ho zradili aj v samotných pretekoch a pre Tomáša zostalo v cieli 23. miesto.
Už doslova o niekoľko hodín Tomáš odchádza do Brna. Touto cestou pozývame do Brna aj všetkých fanúšikov. Nezabudnite však, žeTomáša preteky čakajú už v sobotu poobede.

Tomáš Svitok:
"Obrovské sklamanie. Jedine tak môžem zhodnotiť uplynulý víkend… Na okruhu v Rijeke sa nám vôbec nedarilo nájsť pre vysokú teplotu správne pneumatiky. Až vo Warm Upe sa mi podarilo zajazdiť rýchlejší čas ako v kvalifikácii a vyzeralo to nádejne. V pretekoch mi však pneumatiky po chvíli odišli a po dráhe som lietal doslova ako handra. Časy na jedno kolo som jazdil o dve sekundy horšie ako v tréningu. Verím, že v Brne to už bude iné a že sa mi podarí zajazdiť dobrý výsledok."

Tomáš Svitok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri