Connect with us

Turistické články

Tour okolo Čierneho mora pokračuje

Publikovaný

on

Od štartu Peťa Šišku, Mirky Cabajovej (BMW F 800 GS) a Marcela Tencera (BMW R 1150 GS) už pár dní ubehlo a ku dnešnému dňu (23. 7. 2013) ukazuje počítadlo kilometrov na stránke commander.sk, ktorá monitoruje pohyb a polohu výpravy číslo 3 762 km.

Bezproblémový prejazd Ukrajinou
Prvá časť trasy viedla cez Ukrajinu a po štyroch dňoch a 1631 km prekročili hranice s Ruskom pri meste Novoazovsk a popri pobreží pokračovali smerom na Rostov na Done. Prechod Ukrajinou bol relatívne bezproblémový a okrem dvoch 20-dolárových pokút bol najväčším problémom katastrofálny stav ciest. Cez Karpaty prešli väčšinou po šotolinových cestách a mali tak možnosť odtestovať pripravenosť motoriek na záťaž. V okolí Záporožia prišli prudké búrky, ktoré zaliali cesty vodou chvíľami až do výšky 20 cm.

5 dni v Rusku
Bezproblémový prechod hraníc z Ukrajiny trochu skomplikovali starosti s výmenou peňazí, no nakoniec sa objavil bankomat, ktorý všetko vyriešil. Príjemným prekvapením bola teplota Azovského mora, ktorá bola aj na naše pomery vysoká. Vhod prišlo pozvanie od domácich, ktorí pripravili vynikajúcu večeru a následne aj raňajky. Po prechode veľkého mesta Rostov na Done sa motorky otočili smerom na juh a po širokej štvorprúdovej ceste smerovali ku Kaukazu. Asfalt vystriedalo blato a šotolina a motorky dostali poriadne zabrať. Nocľah u miestnych pastierov bol spojený s dobrou večerou. Vydávame sa skratkou, ktorú nám poradili a už na obed je výprava pod horou Elbrus. Skratka je však v skutočnosti ťažký offroad a prichádzajú prvé poruchy, keď na 800-vke odchádza čidlo stojana a na 1500-vke sa kazí ložisko v kardane. Všetko sa však podarí opraviť a cesta pokračuje presunom do Vladikavkazu po kvalitných cestách. Prechod cez sedlo Kazbergi sprevádza dážď a cesta je naviac vo výstavbe. Po zostupe opäť štrajkuje 800-vka, ktorá má zapchaný palivový filter. Cesta Ruskom končí po piatich dňoch a 1 168 odjazdených kilometroch.
Výprava je momentálne už na území Azerbajdžánu.

Sledujte online
Vďaka dvojici sledovacích zariadení, ktoré poskytla firma Commander Systems si môžete pozrieť aktuálnu polohu výpravy priamo na mape a dokonca si môžete podrobne pozrieť jednotlivé trasy, ktoré doteraz prešli.
Stačí si otvoriť stránku www.commander.sk a prihlásiť sa pomocou dole uvedených prihlasovacích údajov.

Meno: cernemore
Heslo: commander

Tour okolo Čierneho mora pokračuje

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri