Connect with us

Testy a recenzie

TRILOBITE PROBUT X-FACTOR -test

Publikovaný

on

-100% vodeodolné

Vyberateľná vložka

Coolmax® Cordura® Kevlar® By DuPont  

 

Novinka z domácej dielne Bikers Crown TRILOBITE PROBUT X-FACTOR je TOP produktom v oblasti motoriflí a to z viacerých dôvodov. Nie sú to obyčajné rifle, sú určené do tepla, vody a chladu, pretože majú vyberateľnú vložku a takýto podobný produkt budete na trhu hľadať možno ťažko. Okrem toho sa už traduje, že 7 z 10 motorkárov v CZ nosia práve Trilobite a i v SR to môže byť podobné. Ak totižto prídete na nejaký zraz v lete, Trilobite proste vidíte všetkými smermi. Prečo sú také obľúbené? Poďme na to.  

 

Technické vychytávky

Toto nie sú prvé Trilobite v našej redakcii. Model Parado sme teraz vymenili za Probut X-Factor. To „X“ v názve znamená streč v rozkroku v tvare písmena X. Zmenil sa i materiál a táto rifľovina je vlastne kombinácia materiálov Cordura® Denim s Coolmax® vláknom, teda veľmi podobné tomu z čoho sa vyrábajú kvalitné motonohavice. Vrchný materiál už sám o sebe zaisťuje ideálny odvod tepla. To ale nie je zďaleka všetko, preto to najlepšie ešte len prichádza. Rifle majú odnímateľnú vložku, ktorá disponuje dvojitou funkciou: VODEODOLNOSŤOU a TERMOIZOLÁCIOU. Vložka je v nohaviciach upnutá obvodovými zipsami, v časti okolo členku má nylonovú manžetu s gumičkou, aby ste si ju mohli založiť presne na čižmu.  

 

TOP KONŠTRUKCIA

Hydrofóbna chemická úprava odráža od vrchného materiálu vodu.

Vodeodolná membrána z vonkajšej strany vložky zabezpečuje prirodzený odvod potu a nepriepustnosť dažďovej vody.

Termoizolácia z vnútornej strany vložky zasa poskytuje vašej pokožke príjemný kontakt a pekne vás v chladnom počasí zahreje.

Dvojdimenzionálna elasticita v rozkroku čo znamená, že skladba streču „X“ je z vnútornej a vonkajšej vrstvy. Materiál je pružný a elastický, ten vnútorný je príjemný na pokožku, ten vonkajší odpudzuje vodu.

Reflexné prvky v oblasti lýtok majú za úlohu duplicitne v tme upozorniť okolitú premávku o vašom pohybe. 

Zvýšený pás a streč na bedrách a kolenách je samozrejmosťou, bedrový streč je podšitý zvnútra ochrannou látkou.

Kolenné chrániče sa teraz vkladajú z vonkajšej časti nohavíc, čo vám umožňuje ďaleko väčší komfort pri civilnom nosení. Vybratie a vloženie chráničov totižto zaberie úplne smiešny čas.

Trojité bočné švíky nie sú len na ozdobu. Tvoria ďalší bezpečnostný prvok, ktorý doceníte až počas pádu.

Odvážili sme ich! Keďže máme k dispozícii Trilobite Parado a teraz X-Factor, pričom novinka má úplne iné zloženie materiálu, tak sme ich oboje odvážili, bez chráničov a vložky. X-Factor sú o 0,32 kg ťažšie, čo je spôsobené kvalitným oderuvzdorným materiálom. Takto si poviete, sú ťažšie? Ale rozdiel v prípade pádu a odierania sa po asfalte bude prakticky neporovnateľný i napriek tomu, že oboje rifle sú identicky podšité Kevlarom na inkriminovaných miestach.

A čo tá vložka s dvojitou funkciou? Sú to dva materiály zošité v obvode – vodeodolný je vrchný, termoizolačný je spodný. K rifliam si pripínajú obvodovými zipsami v páse a oboch členkoch, pričom v spodnej časti je nadšitá cca 8,5 cm dlhá nylonová manžeta, ktoré obopne čižmu a zamedzí podsávaniu vody počas jazdy.  

 

Prečo by som mal dať 245 Eur za rifle?

Možno vás napadne, že výrobca len čo-to popravil, vytvoril nový model a BUM! Cena ako prasa! OMYL! Aj keď niektoré do prvky sa zdajú byť identické, tento model môžeme považovať za revolučný. Keď som si ich dal v predajni na seba, myslel som, že sú plechové, ale už po krátkom čase sa materiál poddal a prispôsobil oblinám tela. Pocitovo mám na sebe motorifle, ochránia ma ale na úrovni turistických motonohavíc. Preto som si ich zvolil ako hlavné oblečenie na mojom júnovom alpskom tripe (cca 1500 km). Materiál tým, že je pevnejší, netrepoce sa tak vo vzduchu počas jazdy. Tým, že dýcha, nedostane v horúčavách spareniny. Keď prší, navliekol som si v lenivosti vnútornú vložku priamo na telo, rifle na ne a bolo to úplne skvelé. Vrchný materiál a vložka pracujú membránovým systémom a aj keby ste si vložku zabudli doma vrchný materiál je vysoko odolný voči vlhkosti a chladu, vložka je ale vložka. Keďže pôvodné Trilobity už nosím 3 sezóny a nepraskla na nich ani nitka, tak koľko potom vydržia tieto? Chcete teda vyvážiť sumu 245 Eur? BEZPEČNOSŤ, BEZPEČNOSŤ, BEZPEČNOSŤ, kvalita, odolnosť a nakoniec spokojnosť.  

 

Naše hodnotenie: *****    

 

TRILOBITE PROBUT X-FACTOR

Vonkajší materiál: Cordura® Denim s Coolmax®, 50% Bavlna, 30% Polyester, 20% Nylon

Podšívka: 65% Polyester, 35% Bavlna

Výstuhy: 100% aramidové vlákno, Kevlar By DuPont

Chrániče: FORCEFIELD, priedušné, 3D tvarovateľné

Vrecká: 2 x vpredu otvorené, 2 x vzadu s príklopkou, 1 x stehenné vrecko s príklopkou, 1 x tajné vrecko

Cena: 245,88 Eur  

 

Dovozca / výrobca: www.bikerscrown.sk / www bikerscrown.cz    

 

Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 7-8 / 2017

Autor: Vlado Brniak  

TRILOBITE PROBUT X-FACTOR -test

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri