Connect with us

Testy a recenzie

Univerzálne, bezpečné, účelové… – test Redline Glory 5x

Publikovaný

on

Niekedy boli rifle na motorke považované za bezpečnostný prehrešok. Vzhľadom k tomu, že odkedy boli vymyslené, neovplyvnila ich nosenie žiadna módna vlna, ľudia ich chcú nosiť úplne všade a na motorky o to viac. Výrobcovia neváhajú a produkujú rifle tak, aby spĺňali čo najviac bezpečnostných kritérií, zároveň boli štýlové a navyše účelové, použiteľné na každodenné nosenie do práce. Do redakčného testu a stáleho užívania sme od poľského výrobcu Redline dostali model Glory 5x.  

 

Čo znamená 5x v názve?

To, že to budú len obyčajné rifle, to nestačí, motorkár je človek vystavený vysokému nebezpečenstvu a tak rifľovina, prípadne inkriminované časti nohavíc musia spĺňať kritéria proti oderu a oteru. 5x v názve znamená použitie materiálu z aramidových vlákien na kolenách a v oblasti sedacej časti. Jedná sa o materiál od spoločnosti DuPont™ Kevlar®, ktorý je v porovnateľnom objeme 5 x silnejší ako oceľ. Testované rifle majú všité tieto pásy v oblasti kolien, kde sú vysoké až 38 cm a v sedacej časti 33 cm od pása smerom dolu na celú šírku nohavíc od švíku k švíku (veľkosť 38/35). Tento materiál má veľmi vysokú odolnosť voči roztrhnutiu a poškodeniu, ale samozrejme neochráni vás pri kontaktne s pevnou prekážkou ako je napr. obrubník…  

 

 …A preto sú tu aj chrániče

Okamžite môžete zvýšiť svoju pasívnu bezpečnosť vložením certifikovaných CE chráničov. V podstate ochranná vložka na kolenách je dvojúčelová a to sa dosiahlo tým, že je to vlastne zdvojený tunel, ktorý je v spodnej časti zlepený suchým zipsom. Po otvorení objavíte tunel, do ktorého bez problémov vložíte špeciálne, kolenné CF chrániče od značky KNOX. Tie majú hore a dolu protipól suchého zipsu. Tunel po celej dĺžke v strede má našitý tiež protistranu suchého zipsu o ktorý chránič pevne ukotvíte, takže nelieta zprava doľava. Keďže je tunel dlhší, i chránič si viete vlepiť do tunela podľa výšky vášho kolena. Ďalšie dva bedrové chrániče patria na vaše bedrá, kde majú rifle pripravené vnútorné vrecká v tvare chráničov. Chránič tam proste vložíte, vrecko uzavriete suchým zipsom a je to. Tento typ chrániča vám ale zväčší obvod v oblasti bedier, tak myslite na to už pri kúpe. Pre tento účel sú z vonkajšej strany na páse vybavené dvojitým sťahovaním na gombíky, kde pri prepnutí na kratšiu vzdialenosť zmenšíte obvod pásu presne o 6 cm.  

 

Účelovosť je výborná

Glory sú vyrobené z vysokokvalitnej rifloviny a trochu netradične hrubej látky. Tá hrubosť zabezpečuje aj bezpečnosť a samozrejme i potrebné teplo v chladnom ráne, ktoré som docenil niekoľko krát. Vo väčšine jázd som používal rifle v kombinácii s termobielizňou Redline, a to i vo vysokých horúčavách a cítil som sa príjemne. Tento model obsahuje celkom 7 vreciek, z toho 5 otvorených a 2 stehenné, uzatvárateľné príklopkou a veľkým gombíkom. S veľkou obľubou v týchto dvoch nosím mobil a v druhom peňaženku. Piate, otvorené vrecko, nazývané aj ako „vrecko na drobné“ je široké a hlboké, a pár krát som si tu vložil doklady od motorky OP a VP, ktoré tu krásne vošli, keď som si zašiel na kávu. Z vnútornej časti nohavíc na leme pri kotníkoch nájdete gumičky na doťahovanie obvodu, preto aby vám dolu nohavica neviala. Pár krát som ich aj použil, gumičky ale toho moc nevydržali, čo je asi jediné mínus týchto motoriflí. Spokojnosť naopak vyslovujem so stálou pevnosťou vonkajšieho materiálu, rifle dobre sedia a pocitovo sú príjemné. Aj vďaka chráničom a ochranným vložkám, sú samozrejme ťažšie ako konfekčné rifle ale s týmmusíte počítať.  

Cena:

Redline Glory 5x

+ KNOX Flexiform Velcro 109 Eur

KNOX Flexiform Plus 11 Eur  

Redline Glory 5x do testu zapožičal dovozca: www.redline.com.pl  

Autor: Vlado Brniak  

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazin 9 / 2014  

Univerzálne, bezpečné, účelové… – test Redline Glory 5x

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri