Connect with us

Testy a recenzie

Univerzálny športový komplet- Test Modeka Etosha + Sporting II

Publikovaný

on

Keď ide o textilné komplety, tak Modeka vás príjemne zaskočí pestrosťou svojej ponuky. Pravdepodobnosť, že tu nájdete presne to čo hľadáte je naozaj vysoká bez ohľadu na vaše zameranie a jazdné preferencie. Do nášho redakčného šatníka najnovšie pribudol univerzálny športový komplet, ktorý sa skladá z bundy Etosha a nohavíc Sporting II.  

 

Novinka s označením Etosha

Za trochu netradičným menom sa ukrýva atraktívna bunda do pása, ktorá je novinkou na rok 2017 a má čo ponúknuť nielen každodennému jazdcovi ale aj príležitostnému turistovi, ktorý vyráža najmä na kratšie výlety. vo svojom širšom okolí. Etosha sa radí niekde do stredu cenovej ponuky, no treba dodať, že za danú cenu ponúka veľmi slušný štandard s množstvom zaujímavých prvkov, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť.  

 

Dizajn a výbava

Medzi najväčšie prednosti tejto bundy patrí dizajn, ktorý sa naozaj vydaril. Čierna farba v tomto smere možno neponúka veľa priestoru pre fantáziu, no je doplnená pásmi šedej textílie a žiarivej zelenej, ktorá dodáva celému dizajnu svieži nádych a už zďaleka zasvietite. Z pohľadu výbavy je bunda vybavená vyberateľnou vnútornou vode a vetru odolnou membránou Humax. Bunda je vybavená dvojicou vonkajších a jedným vnútorným vreckom, ktoré je naviac vodeodolné. Dvojica zipsov na chrbte a na rukávoch sú účasťou ventilačného systému. Vpredu síce ventilačné otvory nenájdete, no o slušnú ventiláciu sa stará textília Cordura AFT.  

 

Materiály a bezpečnosť

Základným vonkajším materiálom je Polyamid 500D a na výstuž ohrozených častí bola použitá odolná Cordura 500D. V oblasti bezpečnosti je na tom Etosha naozaj dobre a k štandardne použitým nastaviteľným lakťovým chráničom YF môžeme pripočítať chrbtový chránič SAS-TEC SC-1, ktorý samozrejme môžete nahradiť korytnačkou. Na ramenách nechýbajú okrem vnútorných penových chráničov YF aj vonkajšie plastové a bunda je naviac prispôsobená na vloženie hrudných chráničov. O to aby ste boli dobre viditeľní sa potom starajú pásky z reflexného materiálu 3M Scotchlite, ktoré nájdete na hrudníku, chrbte a ramenách.  

 

Univerzálna bunda

Etosha je výborným spoločníkom, ktorý okrem toho, že upúta svojím dizajnom je naozaj príjemná na nosenie. Krátky strih ju predurčuje skôr na športovejšie ladené motorky, no vypadá dobre aj na skútri alebo veľkom cestnom endure. Strečové prvky na ramenách, lakťoch, ale aj vnútornej časti rukávov pomáhajú maximalizovať komfort nosenia. Vetranie je adekvátne aj keď na pomalšie presuny v teplom počasí by nezaškodili ventilačné otvory aj na hrudníku.  

 

Osvedčená voľba – Sporting II

Vhodnou kombináciou k bunde nielen výbavou ale aj cenou sú nohavice Sporting II. Dizajnovo možno tak nezažiaria ako bunda, no kvalitou a výbavou sa jej vyrovnajú. Základným vonkajším materiálom je aj v tomto prípade Polyamid 500D a v ohrozených partiách sú nohavice vystužené Cordurou 600D. Na zadku je nášivka z odolného materiálu, ktorý je zároveň odolný proti sklzu. Na členkových partiách nájdete nehorľavé vložky z kevlaru. Dvojica zapínacích vreciek poslúži na drobné predmety. Ani tu nechýba vyberateľná vnútorná membrána Humax, ktorá má rovnaké vlastnosti ako bunda. Súčasťou bezpečnostnej výbavy sú penové kolenné chrániče YF a ďalšia dvojica chráničov je umiestnená na bedrách.  

 

Každodenný komfort

Nohavice Sporting II sú v tomto prípade praktickým doplnkom k bunde Etosha. O komfort sa podobne ako v prípade bundy starajú početné strečové prvky na namáhaných miestach, vďaka čomu nie ste pri pohybe nijak obmedzovaní. Jednoduchý dizajn dopĺňa veľmi dobrá kvalita a jediné čo by som nohaviciam vytkol sú chýbajúce ventilačné otvory, ktoré prídu vhod najmä pri pomalých presunoch v horúcich letných dňoch.  

 

Modeka Etosha

Cena: 229,90 Eur

Vonkajší materiál: Polyamid 500D, Cordura 500D

Membrána: vyberateľná

Farba: čierna / neónová, čierna / červená

Veľkosť: XS – 4XL  

 

Modeka Sporting II

Cena: 169,90 Eur

Vonkajší materiál: Polyamid 500D, Cordura 600D

Membrána: vyberateľná

Farba: čierna / neónová, čierna / červená

Veľkosť: XS – 4XL, predĺžené: LS – 2XL  

 

Dovozca do SR: Modeka Czech Trade s.r.o., Havířov (CZ)  

Hodnotenie: ****    

 

Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 7-8 / 2017  

Text: Miro Tamáši, foto: Vlado Brniak  

Univerzálny športový komplet- Test Modeka Etosha + Sporting II

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri