Úspech Slovákov na „HunGarian Baja“

V dňoch 10. – 11. 8. 2018 sa v maďarskom Veszpréme uskutočnilo tretie a zároveň posledné podujatie seriálu Svetového pohára Bajas. Veľmi úspešne nás tu reprezentovala dvojica jazdcov – Štefan Svitko, ktorý zvíťazil medzi motocyklistami a Juraj Varga, ktorý sa umiestnil na 2. priečke v kategórii quad.

Silný dážď v piatok večer zatopil množstvo úsekov trate a tak museli byť obe sobotňajšie etapy skrátené. Avšak ani zmena terénu, či dĺžky etáp nezabránili suverénnemu víťazstvu nášho Štefana Svitka. Po 310 km dokončil Štefan 2 etapy HunGarian Baja s náskokom 4 min a 32 sekúnd pred druhým Marcom Patraom z Portugalska a s náskokom 21 min a 47 sekúnd pre tretím českým jazdcom Janom Brabcom.

Konečné poradie seriálu Svetového pohára Bajas nájdete na:

Juraj Varga si v kategórii quad vybojoval vynikajúce 2. miesto. Víťazom tejto triedy sa stal Portugalčan Arnoldo Martins a na tretej priečke sa umiestnil Arkadiusz Lindner z Poľska.

Konečné poradie seriálu Svetového pohára Bajas Quad nájdete na:

Vo Veszpréme štartovala aj voľná trieda International, kde sa na prvých troch priečkach medzi motocyklistami umiestnili slovenskí jazdci v poradí Vladimír Preis, Jozef Oprchal a Martin Benko.