Connect with us

Podujatia

Už túto sobotu – 1. Slovenský deň motocyklistov

Publikovaný

on

V pondelok 6. mája v BCS Trnava sa konala tlačová konferencia k novej motorkárskej celoslovenskej udalosti nazvanej „Slovenský deň motocyklistov“. V tomto roku tento deň pripadol na sobotu 11. mája. Túto aktivitu vyvíja a rozširuje spoločnosť BIKERS CENTRUM SLOVAKIA, logicky spoločnosť ktorá sa zaoberá práve predajom motocyklov. Na konferencii boli prítomní: Jozef Hambálek ako majiteľ spoločnosti BCS, no zároveň veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru v Trnave, Ľubomír Užák, zástupca spoločnosti BCS a hlavný koordinátor akcie a hosť Ivan Jakeš.

Ľubomír Užák: Chceme, aby 1. Slovenský deň motocyklistov svojím charakterom pomohol k bezpečnosti práve motocyklistov v cestnej premávke. Na našich stránkach sme spustili registračný formulár, kde sa každý slovenský motorkár môže zaregistrovať. My mu pošleme bezplatne žltú bezpečnostnú vestu a budeme radi keď v rámci Slovenska v sobotu vyjde do ulíc čo najviac motorkárov a upozornia na seba nielen vestou ale i bezpečnou jazdou. Pre Trnavu sme zvolili k akcii i sprievodný program s ukážkou záchranných akcií spoločnosti Falck, či ukážky Dobrovoľného hasičského zboru Pole z Trnavy, a celé to vyvrcholí slávnostným výjazdom motocyklov o 13.00 h. Dobré rady motorkárom poskytne i náš slovenský reprezentant Ivan Jakeš, ktorý tu v túto sobotu bude prítomný.

Jozef Hambálek: Nestačí motorky len predávať, treba aby práve vodiči motocyklov na seba dávali na čo najviac pozor. Aj preto tá vesta, pretože naše staré motorkárske pravidlo hovorí, že motorkár nikdy nemá prednosť. Preto sa snažíme urobiť čo najviac pre motorkárov aj akciou Slovenský deň motocyklistov, lebo aj jeden zachránený život je pre nás úspech.

Ivan Jakeš: Aj v súvislosti s novým legislatívnym zákonom, že môžu vodiči skupiny „B“ riadiť motocykel do 125 ccm apelujem na týchto vodičov, aby si boli vedomí toho, že ako účastníci premávky na motorkách sú veľmi slabo viditeľní a ľahko prehliadnuteľní. Novým majiteľom 125-tiek odkazujem aby na seba dávali čo najväčší pozor, boli predvídaví, nad vecou a nech čo najviac sledujú vozidlá aj keď sú si plne vedomí, že sú na hlavnej ceste. Vozidlo, keď bude chcieť, si tú prednosť ľahko pred motorkárom vydobyje. A netreba zabúdať ani na stav našich komunikácií, ktoré sú úplne v dezolátnom stave.

Registrácia tu: Celý priebeh akcie je založený na dobrovoľnej registrácii motocyklistov na stránke www.bikerscentrum.sk, [linka] patriacej spoločnosti BCS trade spol. s r.o.

Zľava: Jozef Hambálek, Ľubomír Užák, Ivan Jakeš

Už túto sobotu – 1. Slovenský deň motocyklistov

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri