Connect with us

Spravodajstvo

V nedeľu Slovák Jantulík opäť štartuje na Majstrovstvách sveta tentokrát v Estorile

Publikovaný

on

Tento víkend sa slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík opäť predstavil s voľnou kartou v ďalšom podujatí Majstrovstiev sveta cestných motocyklov v triede 125 ccm. Tentoraz ho čaká pre neho celkom neznámy okruh v portugalskom Estorile. Jakub Jantulík bude zajtra štartovať z tridsiatej tretej pozície.

Jakub: "V druhom voľnom tréningu som zrýchlil o dve sekundy a do kvalifikácie sme mali jasnú stratégiu: stlačiť čas ešte o sekundu – dve smerom dole, aby som mal čo najlepšiu pozíciu na štarte. Hneď v prvých minútach kvaldy nastal problém, keď motorka netočila tak ako bolo potrebné – 13000 a koniec. Po úprave a návrate na trať som cítil zlepšenie, ešte raz som šiel do boxov a do záverečných 8 minút som vyrazil s cieľom zatiahnuť čo to dá. Dve kolá som jazdil sám s výslednými časmi 1:51.0 a posledné kolo som sa chytil rýchlej skupinky, v ktorej bol Simon, Folger, Nakagami. Nemal som problém sa ich držať a prvé dva úseky som zrýchlil o pol sekundy, potom sa mi priplietol do cesty Vitali, ktorý bol jasne pomalší a v jednej zo zákrut som bol vďaka nemu dlhý. Každopádne som stratil len nejakú desatinu a dalo by sa to zachrániť, v poslednej zákrute som ho (Vitaliho) chcel zobrať zvonku a v polovici výjazdu kde sa zvyčajne ide plný plyn som ja šiel na 50%. Škoda, pretože vo finále to spravilo mínus osem desatín a štyri, možno päť miest na štartovom rošte.
Zajtra ma čaká warm up, v ktorom by som chcel dohnať to, čo som stratil v kvalifikácii a potom už len rýchly a dobrý štart + rýchle a dobré brzdy"

125 ccm kvalifikačný tréning:
1. Julian SIMON SPA Bancaja Aspar Team 125cc Aprilia 145.199
2. Pol ESPARGARO SPA Derbi Racing Team Derbi 0.540
3. Bradley SMITH GBR Bancaja Aspar Team 125cc Aprilia 0.576

33. Jakub JANTULÍK SVK JJ Racing Team Aprilia 5.878

Informácie sú čerpané zo stránky JJ RACING TEAM

Všetko o Jakubovi Jantulíkovi nájdete na [linka]

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. VladiB

    5. októbra 2009 at 8:55

    21. miesto – gratulujeme

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri