Spravodajstvo

V Taliansku jazdci SMF dvakrát na stupni víťazov

Publikovaný

on

V talianskom meste Iglesias sa od piatka do nedele uskutočnilo prvé podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy v endure. Slovenskú motocyklovú federáciu na šampionáte reprezentovalo sedem jazdcov. V triede junior E1 skončil po dvoch súťažných dňoch Marek Giertl na 11. mieste, Filip Kvačkaj bol 19., v triede junior E2/E3 obsadil Juraj Dozsa 8. priečku. Slovákom sa však viac darilo v seniorských triedach. Ivanovi Jakešovi patrila v triede E3 na 6. pozícia v triede senior E2 český jazdec Roman Michalík štartujúci s licenciou SMF zvíťazil a Štefan Svitko (úradujúci juniorský majster Európy z roku 2005) skončil na 2. mieste. Slovenský zástupca v triede veterán Emil Čunderlík obsadil v hodnotení dvoch súťažných dní 5. priečku. V hodnotení národov, do ktorého sa započítavajú umiestnenia len slovenských jazdcov, obsadilo SR piatu pozíciu.