Connect with us

Testy a recenzie

Viete čo je výhra na motodovolenke? Dobré oblečenie – testujeme Clover…

Publikovaný

on

Ak nemáte dobré oblečenie na motodovolenke, tak ste si sami pripravili mototrápenie.

Voľba nie je jednoduchá a treba vyberať podľa toho, kde vaša trasa vedie. Keď idete k horúcemu Jadranu nemôžete mať sebe bundu v ktorej sa uvaríte a naopak. V oblasti textilu sú najobľúbenejšie univerzálne bundy v trojkombinácií – bunda, vodeodolná a teplá vložka. Nám sa redakčný šatník rozšíril o novinku 2017 Clover Crossover 3 v kombinácii s nohavicami Clover GT PRO2. Dovozca STYX Vráble mal na sklade všetky veľkosti a tak sa nedalo nevybrať si. Ako teda funguje toto oblečenie?

Panelová konštrukcia umožňuje nadštandardné vetranie!

Foto
Okrem už spomínanej vodeodolnej a tepelnej vložky bunda disponuje panelovým systémom a v našom prípade s farebnou kombináciou. Rozopínateľnými i odopínateľnými  panelmi disponuje bunda i nohavice.  Všimnite si na bunde výrazné červené prvky vzadu na chrbte a vpredu na rukávoch, ktoré plnia funkciu zviditeľnenia ale v nemalej miere i estetickú hlavne na prednej strane, kde červenej nájdete viac. Celý komplet je obdarený sústavou strečových prvkov, presne v častiach, kde kĺby tela vykonávajú pohyb. 

Nadštandardné sťahovanie

Foto
Účinnosť bundy i nohavíc v prípade nehody je priamo závislá na tom, ako sú bunda a nohavice vybavené a či ich máte na sebe správne upnuté, aby sa pri strete s prekážkou nepotočili a neposunulu chrániče na nechcené miesto. Clover je v tejto oblasti špecialista a vybavil bundu dvojitým sťahovaním v páse, dvojitým sťahovaním na každom rukáve  a nakoniec obvodovým sťahovaním v spodnom obvode. Pri krku je využitý systém Flexysnap – čo je pohyblivý zámok goliera v 5. polohách v rozmedzí 35 mm.  Nohavice majú sťahovanie iba v páse i pri členkoch.

Nadštandardne vetranie s geniálnym odkladaním panelov

FotoFoto
Crossover má netradičné viacúrovňové vetranie. Náprsné panely sa dajú pri hlavnom zipse otvoriť vo vertikálnom smere, pričom môžu naberať vzduch a ten sa odčerpáva na chrbtovej strane cez podobne riešený otvárací panel. Tie panely sú viacvrstvové a druhý zips na nich otvára priestor vrecka. Tesne pod plecami sú dva menšie trojuholníkové vetráky pre miernejšie vetranie, ktoré sa otvorené dajú upnúť v dvoch rozličných polohách. Obojsmerný zips v rukávoch tiež dovolí vytvoriť priechodný tunel pre vzduch a tak ste vetraní cez hrudnú časť aj rukávy naraz. Toto slúži pre systém ľahkého vetrania. Ak je vonku peklo, Crossover umožňuje hrudné panely odopnúť úplne a aby vás neotravovali odkladaním viete si ich upnúť do zipsov v spodných, bočných častiach bundy, čo je geniálne. Tie vetracie panely majú v sebe zabudované vrecká a viete si ich dokúpiť aj v iných farbách, čím môžete nenápadne meniť dizajn bundy. Chrbtový veľkoplošný panel sa dá odopnúť na vrchnej a bočných častiach a následne sa dá zrolovať do podpásového zadného – vnútorného vrecka. Úmyselne píšem vnútorného, pretože vrecko je dvojkomorové a jeho vonkajšia časť umožňuje ukryť napr. nepremok. Nohavice majú spredu na stehnách veľkoplošný odopínací panel, ktorý je možné otvoriť po oboch stranách, alebo ho pre aktívne vetranie odopnúť z vrchnej časti, a zrolovať do spodnej polohy a skryť v nadkolennom vrecku, teda podobne ako chrbtový vetrák u bundy.

Nepremok použiteľný zvonku i zvnútra

Foto
Nepremokavá vyberateľná membrána Aguazone je vlastne vetrovka, ktorú viete použiť  ako vnútornú, zazipsovanú, alebo ako vonkajší samostatný plášť so svietivými a reflexnými prvkami vpredu i vzadu pod plecami. Obsahuje i jedno náprsné vnútorné vrecko. Nohavice GT PRO2 žiaľ vonkajšie použitie nepremokavej membrány nedovoľujú.

Čo prax?

Foto
Hneď na prvom zraze, na ktorom som bol som stretol chlapíka, ktorý mal na sebe presne tento Clover komplet o čosi dlhšie ako ja. Jazdili sme aj v daždi a celkovo vyjadril svoju spokojnosť s vodeoodolnosťou a kvôli dôveryhodnosti som mu bundu z vnútornej strany rukou vyskúšal a skutočne bola suchá. Mňa zaujíma teda praktičnosť a odolnosť kompletu.  Poviem rovno, že prvé čo som musel urobiť, bolo odopnúť si teplé a vodeodolné vložky, inak by som sa uvaril, pretože bolo teplo. Bunda i nohavice sa obliekajú a vyzliekajú prirodzeným spôsobom. Vďaka pod ramenným a lakťovým strečom je pohyblivosť rúk ideálna  a nebráni v žiadnom smere pohybu jazdca. Je výborne šitá a vďaka všetkým doťahovákom som si ju doslova ušil na mieru.  Do vetracieho vrecka som si odložil aj veľký 5,5“ smartfón. Prekvapením sú predné, nakladané vrecká dolu, ktoré sú tiež dvojkomorové. Vrchná príklopka na suchý zips bezpečne chráni obsah vrecka a to prekvapenie sú duálne vrecká, ktoré sú pre ruky prístupné zboku a nemajú zipsy, takže sú vhodné akurát na vreckovku, alebo niečo čo keď stratíte, nebude vám chýbať. Viac ich využijete, keď niekde potrebujete ísť ďalej od motorky, bude  chladno, tak holým rukám pre zahriatie sú rýchlo prístupné.   Jazda v prudkom daždi bola skvelá aj bez nepremokov. Jediné, kde sa dostala voda bolo strečové miesto v rozkroku nohavíc. Je to moja chyba, pretože nepremoky som mal v kufri. Mal som ale možnosť obliecť si v daždi na vrch bundy vrhcný nepremok, ktorý strihom a teda veľkosťou s týmto počíta a tým je na bundu ľahko použiteľný a 100 % zabráni prenikať vode na telo. Keďže to je membrána Aquazone Plus, nesteká vám po chrbte potôčik potu ale pot sa prirodzene odvetráva.

Finále: *****
Komplet je vhodný na chladné i letné počasie práve svojou variabilitou jednotlivých panelov. Ochranné prvky sú tam kde majú byť a dajú sa doťahovacími pásmi pekne nastaviť na telo. Jediný doplnok bol ten, že som si pod bundu obliekol kvalitný chrbtová chránič, s ktorým ale bunda počíta. V ponuke sú dve farebné kombinácie  žlto-čierna a šedo-čierna, pričom sú v ponuke veľkosti S-4XL.

CLOVER CROSSOVER -3

Foto
Materiál, technológie: Duratec-7, Duratec-5, vyberateľná vložka s membránou Aquazone Plus…
Cena: 495,95   Eur

CLOVER GT PRO2

Foto
Výborná kombinácia k bunde Crossover 3, disponujú nastaviteľnými chráničmi  a elastickými panelmi. Materiál, technológie: Duratec-7, Duratec-4, vyberateľná vložka s membránou Aquazone…
Cena: 269,95   Eur

Redakcii venoval dovozca do SR: STYX Vráble

Nakúpite v eshope Styx tu: http://www.eshopstyx.sk/eshop/clover-bunda-crossover-3-cierno-siva/p-3801432.xhtml

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri