Connect with us

Spravodajstvo

Víkendový štart slovenských jazdcov v zahraničí MXGP 2020

Publikovaný

on

MXGP 2020 v Lommeli aj s Richardom Šikyňom
Po MXGP Španielska sa seriál Majstrovstiev sveta v motokrose presúva do Belgicka, kde bude pokračovať trojicou podujatí na svetoznámej, náročnej trati v Lommeli v dňoch 18.10., 21.10. a 25.10.2020. Medzi štartujúcimi v triede MX2 nebude chýbať ani úspešný, slovenský reprezentant – Richard Šikyňa (#102).

Lommel, ktorý je považovaný za srdce motokrosu, už mnoho rokov hrá veľkú úlohu v majstrovstvách sveta v motokrose a je známy aj ako jeden z najťažších pieskových okruhov na svete. Okrem iného, je i domovom mnohých MXGP jazdcov, pričom viacerí z nich žijú priamo v okolí trate.

Na predchádzajúcom podujatí v Španielsku získal Richard Šikyňa 9 bodov, čo ho posunulo o 2 priečky v priebežnom hodnotení seriálu – na 24. miesto. Vedúca trojica jazdcov triedy MX2 zostáva i po MXGP Španielska nezmenená. Lídrom je francúzsky jazdec Tom Vialle pred druhým Jagom Geertsom (BEL) a tretím Jedom Beatonom (AUS). Prvenstvo v triede MXGP patrí stále Timovi Gajserovi zo Slovinska.

Na trati v Belgicku pôjde skutočne o veľa, nakoľko seriál MXGP sa blíži ku svojmu koncu, kedy pretekárov po Lommeli čaká už len posledná trojica podujatí v Taliansku na trati v Pietramurate (začiatkom novembra).
Tento dychberúci športový zážitok môžu motokrosoví fanúšikovia sledovať online na https://www.mxgp-tv.com/# Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.mxgp.com/
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 89/2020

 

 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri