Connect with us

Spravodajstvo

Vladimír Ruža pred sezónou

Publikovaný

on

S túžbou odčiniť vlaňajšiu smolu vstupuje do novej sezóny Vladimír Ruža, ktorý bude bojovať v majstrovstvách Českej republiky triedy Superstock 600 o popredné pozície. Naďalej bude jazdiť v brnianskom tíme IV Racing.

V roku 2003 vstúpil Ruža do vtedy novootvorenej českej triedy Voľná do 600 ccm. Po niekoľkých rokoch pôsobenia v majstrovstvách Slovenska, sa tak rozhodol pre českú licenciu. Dôvod bol jasný: nedostatok pretekárov na Slovensku. Aby teda mohol pokračovať vo svojej kariére, vybral sa skúsiť šťastie k našim západným susedom. O tom, že to bol správny krok, svedčí fakt, že už v roku 2004 získal vo Voľnej triede celkové druhé miesto, pričom nebyť pádu na Pannoniaringu, stal by sa s najväčšou pravdepodobnosťou víťazom.

O rok neskôr, teda v roku 2005, si to však vynahradil a zaslúžene vo Voľnej zvíťazil. Navyše, keďže zároveň úspešne štartoval aj v triede Superstock 600, mal šancu získať double. Jeho sen o zisku titulu majstra ČR v "štokoch" sa však rozplynul po páde v nájazde do posledného kola… Aj tak však skončil na celkovom výbornom treťom mieste.

Vlani už ako víťaz Voľnej triedy podľa pravidiel nemohol obhajovať prvenstvo, a tak sa sústredil na útok na prvé miesto v "štokoch", ktoré mu predtým ušlo len o vlások. V prvých pretekoch na Hungaroringu však po chybe iného pretekára zdemoloval svoju Suzuki a zdalo sa, že je jeho kariéra na konci. Na nový motocykel nebolo a pochybnosti boli aj o možnej oprave zničenej motorky…

Vtedy však prišla ponuka z tímu IV Racing a Vlado už v ďalších pretekoch na Pannoniaringu stál na štarte s novou Suzuki. Veľká radosť sa však postupom sezóny menila na rozčarovanie z motocykla. Nová Suzuki nemala dostatočný výkon a aj keď sa zainteresovaní snažili dať motocykel do požadovaného stavu, predsa sa to až do konca sezóny nepodarilo. Vlada to však nezlomilo a problémy z vlaňajška prijal ako výzvu. Výzvu ukázať v roku 2007, že on, ako pretekár, je stále rýchly a že s ním bude treba počítať v boji o tie najvyššie priečky.

Bol som zvedavý, ako pokračuje v prípravách na nadchádzajúcu sezónu a či už sa mu podarilo problémy na motocykli odstrániť. "Vo štvrtok som bol jazdiť v Brne a treba povedať, že tá motorka ide už oveľa lepšie," neskrýva spokojnosť Vlado. "Mám však stále rozhádzanú krivku, takže budem ešte laborovať s výfukom a niektoré úpravy ma ešte čakajú. Ale ako vravím, tie kone, ktoré chýbali už tam sú a aj keď to nie je úplne dokonalé, tak s týmto sa už dá žiť… Okrem toho som tréning v Brne využil aj na rozhýbanie sa, veď som na tom nesedel pol roka… Takže už teraz sa teším na Hungaroring!"

Vladovi však pribudli aj starosti. V centre Malaciek otvára svoj moto-obchod VR Moto, a tak sa okolo toho dosť nabehá. Verí však, že mu to neuberie na rýchlosti: "Tento rok by som sa chcel umiestniť v prvej trojke celkového hodnotenia M ČR," prezrádza. "Uvidíme, viac napovie Hungaroring. Ale hlavne mi pôjde o to, aby som po smolnom vlaňajšku opäť získal radosť z pretekania. Som vďačný tímu IV Racing a firme FERO STAV, že vďaka nim môžem napĺňať svoje túžby."

Článok je vlastníctvom autora [linka]

Vladimír Ruža, autor: Richard Karnok

1 komentár

1 komentár

  1. duffi

    16. apríla 2007 at 15:42

    Vlado uz sa to blizi, mas na to, drz sa!!! Tento rok to uz vyjde, neboj.
    s

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri