Connect with us

Testy a recenzie

Vysoký štandard- test Fox V1 Race

Publikovaný

on

 

V redakcii sa poriadne ešte ani nestihla ohriať, no je neprehliadnuteľná a svojim atraktívnym dizajnom priťahuje pozornosť všade kde sa s ňou objavíme. Reč je o motokrosovej prilbe Fox V1 Race, ktorá dokazuje, že kvalitná a atraktívna prilba nemusí byť hneď aj drahá.

Fox = kvalita
Značka Fox patrí medzi absolútnu špičku na poli výrobcov offroadového oblečenia a dokáže ponúknuť prakticky kompletnú výstroj, dresom počnúc a prilbou s okuliarmi končiac. Práve s prilbami začal Fox relatívne neskoro, no vo veľmi krátkej dobe sa modelová rada s označením „V“ rozrástla až na 4 modely. V1 je pritom základným modelom v tejto ponuke, no na prvý pohľad to určite nespoznáte, kvalitatívny štandard je naozaj vysoký už na prvý pohľad a nič sa nezmení ani po tom ako si prilbu dáte po prvýkrát na hlavu.

Konštrukcia a bezpečnosť
Z pohľadu konštrukcie a kvality materiálov môžeme hovoriť o bežnom štandarde, no výrobca si dal záležať, aby tento štandard spĺňal požiadavky aj náročnejších užívateľov. Škrupina je vyrobená z polykarbonátu a vystužená in-moldom. Vnútorná výstelka a penové lícnice sú samozrejme odnímateľné. Prilba spĺňa prísne bezpečnostné normy DOT a Snell 2010.
Prax: Prilba sa môže pochváliť naozaj výborným dielenským spracovaním a ponúka množstvo drobných detailov, ktoré vás presvedčia, že v ruke držíte oveľa drahšiu prilbu. Menšou daňou za štandardnú konštrukciu je hmotnosť 1 450 g, ktorá patrí medzi priemerné hodnoty.

Komfort
Aj tu si dal výrobca naozaj záležať, aby ste sa v prilbe cítili dobre. Prilba je ponúkaná vo všetkých štandardných rozmeroch. Škrupina sa za týmto účelom vyrába v troch rôznych veľkostiach a v kombinácii s rôznymi hrúbkami lícnic si správnu veľkosť vyberie naozaj každý. Vnútorná vložka je vyrobená z kvalitnej a na dotyk príjemnej látky.
Prax: Komfort nosenia je naozaj výborný a bez väčších problémov som našiel veľkosť, ktorá mi sedí. Príjemný materiál vo vnútri v kombinácii s výborným odvetrávaním udržiava príjemnú klímu aj počas dlhodobého nosenia.

Vetranie
V prípade vetrania si výrobca dal skutočne záležať a na prilbe nájdete až 10 nasávacích otvorov a na zadnej časti prilby ďalšiu štvoricu odsávacích. Všetky otvory sú chránené kovovou sieťkou, ktorá účinne zabraňuje väčším nečistotám aby sa dostali do prilby.
Prax:Ventilácia funguje naozaj bezchybne a chladný vzduch sa dostáva do prilby v dostatočných množstvách. Klíma vo vnútri je tak príjemne chladivá aj počas horúceho dňa.

Dizajn
Silná stránka prilby a okrem pestrých farebných kombinácií, ktoré sú doslova neprehliadnuteľné upúta Fox V1 Race aj svojím moderným tvarom. V stredovej časti po celom obvode sa nachádza široká drážka, ktorá pomáha udržiavať okuliare v správnej polohe. Ani vrchná časť nezostala bez povšimnutia a nájdete tu niekoľko výčnelkov a odtrhových hraniek, ktoré dotvárajú atraktívny dizajn. Do celkového dizajnu výborne zapadajú početné vetracie otvory, ktoré tak nijako nerušia samotný vzhľad prilby.
Prax:Ak máte radi výrazný grafický dizajn, tak táto prilba vás zaručene osloví. Pestré farby k motokrosu neodmysliteľne patria a Fox v tomto smere patrí jednoznačne ,medzi lídrov. Na trati sme teraz neprehliadnuteľní a prilba je neustále terčom zvedavých pohľadov okolia.

Finále
Opäť sa raz potvrdilo, že keď Fox prepožičia nejakému produktu svoje meno, tak o kvalitu sa nemusíte obávať. V prípade prilby V1 môžeme naviac povedať, že kvalita prichádza za výbornú cenu a túto prilbu môžeme vrelo odporúčať. Dizajnová príbuznosť s top modelmi, ktoré Fox ponúka naviac robí z tejto prilby výbornú alternatívu ak máte k dispozícii len obmedzený rozpočet .

Dovozca: Pneumoto s. r. o., Piešťany 
Cena:  144,90 Eur

Text a foto: Miro Tamáši
Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 6/2014.

Test Fox V1 Race

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri