WSBK: Na Phillip Islande zvíťazili domáci pretekári

Druhým podujatím pokračovali majstrovstvá sveta Superbikov a Superšportov na austrálskom okruhu Phillip Island. Najcennejšie trofeje tentokrát zostali doma, k double Troya Baylissa v Superbikoch pridal víťazstvo v triede Superšport Andrew Pitt.

Superbike:
39-ročný Bayliss, ktorý tento rok plánuje koniec kariéry, sa s austrálskym publikom rozlúčil najlepšie ako sa patrí, dvojitým víťazstvom, navyše po pádoch svojich súperov odchádza do Európy, kde bude šampionát pokračovať, so 17-bodovým náskokom pred Španielom Nietom. Max Biaggi v oboch jazdách spadol, domáci Troy Corser bol v prvej jazde druhý, no v druhej spadol tiež. Nedarilo sa ani Čechovi Smržovi, ktorý po páde v prvej jazde druhú dokončil až na 18. mieste po penalizácii za predčasný štart.

Superšport:
Z fantastického súboja o víťazstvo v triede Superšport vypadol po havárii v druhom kole víťaz z Kataru Broc Parkes, no ostatní bojovali doslova až na cieľovú čiaru. Veľkú pozornosť vzbudil výsledok Garryho McCoya, ktorý na šiestom mieste so stratou len 1,2 sekundy do cieľa priviedol motocykel Triumph. Hondy boli tentokrát v cieli prv ako Yamahy a šampionát Superšportov nám aj tento rok sľubuje veľké divadlo. Zvíťazil domáci pretekár a bývalý šampión tejto triedy Andrew Pitt. Český tím Intermoto vyšiel tentokrát naprázdno, Francúz Lagrive skončil až na 17. mieste, de Angelis zo San Marina cieľ nevidel.