Connect with us

Spravodajstvo

Z okruhu do predajne… Vlado Ruža a jeho predajňa Kawasaki v Malackách

Publikovaný

on

Z okruhu do predajne…

Toto vám prinesie život…  Keď sa prirodzeným vývojom dostanete z pretekárskeho okruhu za pult  motopredajne. Vlado Ruža, 6-násobný majster Slovenska,  je pre tých, čo majú radi okruhový šport už známy. Vy ostatní, pokiaľ ho nepoznáte ale ste motorkári, tak ho môžete spoznať,  pretože Vlado so svojou manželkou Jankou všetky pracovné dni  trávia práve v predajni s motorkami a príslušenstvom.
Spoločnosť SV MOTO RACING s.r.o. posledné tri roky sídli v Malackách, ale možno si pamätáte z Myjavy, kde bola predtým tiež tri roky.
Príjemná rodinná predajnička je nabitá motorkami a tovarom podľa svojich možností. Ak tu náhodou zájdete, nezabudnite sa pozrieť hore do výkladu, tie desiatky pódiových pohárov patria práve Vladovi za jeho super výkony. Redakčná návšteva predajne bola tiež príjemná, pretože, veď ako inak by to mohlo byť, keď sa niekto volá Ruža. Tento vždy usmievajúci sa príjemný chlapík je v motobiznise nejaký ten rok a my vám o ňom prinášame pár riadkov.

Foto

MMA: Tak kde ťa tento rok uvidíme na okruhu?
Vlado Ruža:
Okruhový šport je to, čo ma skutočne baví, aj keď minulý rok som mal len zo dva preteky v rámci Alpe Adria, pretože práve táto firma, kde stojíme mi zabrala najviac času. Takže minulý rok bol len taký kondičný, tento rok toho snáď napretekám viac. Tento rok by som rád zajazdil v slovenskom tíme Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov motocyklov, ktoré sa pôjdu na Slovakia Ringu. Toto je veľký a hlavný cieľ.

MMA: Keď pozerám po mape, táto predajňa je jediná autorizovaná v smere veľkých motoriek.
Vlado Ruža:
Kawasaki má výborný výber modelov, rôznych kategórií a i v tomto momente máme na predajni 12-15 modelov, ktoré sú okamžite k odberu. Predávame plnú produktovú líniu vrátane skútrov. V predajni so mnou pracuje moja manželka Janka a chceme aby každý kto k nám zavíta sa tu cítil ako doma. Toto je práca čo nás baví a tak každý zákazník je pre nás vážený a ku každému pristupujeme s veľkou mierou zodpovednosti k jeho požiadavkám.

Foto

MMA: K akým ďalším službám sa dostane zákazník za týmto pultom?
Vlado Ruža:
Štandardne vieme zabezpečiť prefinancovanie motocyklov prostredníctvom ČSOB Leasingu, ktorý ponúka výborné  a prístupné podmienky pre úplne každého. V leasingu spomeniem, že v roku 2016 sme boli niečo ako „Skokani roku“, v zmysle nárastu týchto zmlúv. Je zaujímavé, že až 90 % motocyklov predávame na leasing a to nielen pre právnické osoby, ale i bežných zákazníkov – nepodnikateľov. Každému kto sem príde to rád vysvetlím a tabuľkovo ukážem mieru preplatenia, výšky splátok a všetko čo s tým súvisí.

Foto

MMA: Počul som, že máte skvelého mechanika v servise.
Vlado Ruža:
(Smiech) Som to ja, takže motocykel prijmem a servis zákazníkom vykonávam sám. Zatiaľ som nenašiel takého zamestnanca, ktorému by som vložil dôveru.  Každá motorka v servise prejde mojimi rukami vrátane záverečnej kontroly a odovzdania zákazníkovi. Náš servis samozrejme disponuje diagnostikou a do servisu vieme prijať skoro všetky značky motoriek. V sezóne časovo uprednostňujeme motocykle zakúpené u nás, ale viem to všetko stihnúť v rozumných časoch.

Foto

MMA: Predávať motorky asi nestačí.
Vlado Ruža:
Áno časť predajne je plná výbavy pre posádku motorky. Nosný program máme prilby AGV, ktorú ja v pretekoch tiež jazdím. Máme tu pestrú paletu produktov od značky 4SR, ktorú dopĺňa sortiment LS2, Trilobite, Held, Macna, Forma, Five5, Oxford a samozrejmosťou je všetok spotrebný materiál k motocyklom.

Foto

 

MMA: Pripravuješ niečo do budúcna?
Vlado Ruža:
Áno, máme víziu o zmene priestoru. Táto predajňa má skvelé miesto na hlavnej ceste, ale tým, že rastieme sa tu už trošku tlačíme. Priestor nám neumožňuje ďalšie naskladnenie tovaru a motocyklov, tak sa pokúsime na prelome roka presťahovať do neďalekých cca 4 krát väčších priestorov, ktoré by nám umožnili i vlastné parkovanie, veľký sklad a samozrejme lepší priestor pre zákazníkov  pri motorkách a príslušenstve, plus väčší servis. Dúfam, že sa nám to podarí a na jar r. 2018 už budeme v novom.  Všetkých u nás srdečne vítame. 

My ďakujeme za rozhovor  a prajeme, aby sa tomuto skvelému tímu (Vlado a Janka) splnili ich plány a predajňu mali plnú nielen kamarátov – motorkárov, ako to bolo v čase našej návštevy, ale aj spokojných zákazníkov.

Foto
SV MOTO RACING s.r.o.
Stupavská 2961, 901 01 Malacky
MT: 0903 43 45 41
E-mail:
Kawasaki@svmoto.sk, WWW.SVMOTORACING.sk

Text a foto: Vlado Brniak

SV MOTO RACING – Kawasaki – redakčná návšteva v Malackách

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri