Connect with us

Články užívateľov

Zaradenie vozidla do evidencie!

Publikovaný

on

Aj tak sa dá …

No chcem vám vypovedať príbeh, ako môže byt problém zaradiť vozidlo znovu do evidencie!

Takže prídem na obvodný úrad, či kde sa to odhlasujú tie vozidlá, že chcem znovu prihlásiť moto no problemo 100sk kolok, zobrali mi veľký techničák a že si mam prísť pre papier o dva dni.
Prídem o 3 týždne a oni mi to už poslali domov. Ja že oki a on len tak že mám prepadnutú STK jak sa mi tam kukal do papieroch! Ja že ANO a on choď sa radšej spýtať na VB, že či s tým nebude problém. Tak idem na VB, na VB mi tvrdia, že značky nedostanem, keď nemá vozidlo STK tak idem na STK tam mi hovoria, ako chcem STK, keď nemám značku, tak idem na VB a oni že bez STK to proste nejde tak idem na STK a chlapík do p**i a j s tými ko…ami ja ti to spravím dávaj veľký techničák. Ale veľký techničák mám na obvodnom úrade on bez VT to nejde! Tak idem na obvodný úrad, vysvetľujem mu situation on len smiech a vraví vivat Slovakia a polícia VB a kopíruje si VT a dáva mi originál a že veľa šťastia.

Tak ja ešte idem na VB že čí dávajú dáke prepravne značky aby som sa mohol odviesť na STK on že to je môj problém a buch dverami!! Kokos si vravím a to keby som mal kamión tak ako ho tam dostanem? No serem na to išiel som na pivo.

Tak papiere mam po kope poistka vyjadrenie z obvodného úradu tak, ideme na to ráno nakopávam moto a idem síce bez značiek, ale čo mam robiť nemám známeho s vozíkom na moto! Ešte info od brata, že na križovatke stoja poldovia, tak si to pádím po starej ceste.

Na STK dôjdem bez zatknutia o 9:00 tak odovzdám papiere a čakám a čakám a čakám. Autá, autobusy, naklaďáčky prichádzajú a odchádzajú a ja stojím a držím hubu len aby mi dali STK bez tej značky o 13:00 ma vybavili. Ten čo mi robil STK bol fanda choperoch, tak to išlo jak po masle, len som zabudol brašne doma kde mám lekárničku, svetlá, vestu a náradie.

No pán z STK jáj pane to musíte mať tak fičím do obchodu sťažujem sa predajcovi čo mam za problém on že vieš čo daj peniaze prejdeš cez STK potom mi to donesieš nazad prachy ti vrátim. Tak aj bolo super!
Cez STK som prešiel a ten borec mi dal nálepku STK do ruky a vraví vieš čo nalep si to potom kde chceš na značku sa to už nelepí nebudeš si špatiť takého krásneho chopra. Tak ju mám v peňaženke hehe.

Z STK idem na VB pre značky. A tu začína rošambo!

Odparkoval som si moto vedľa veľkého auta pod oknami policajtov lebo v meste sama škola a pubertaci sa tam stále motajú drzo si na motorku sadajú, tak by som nechcel aby mi ju vyvalili, lebo na hlavný stojan si ju z moju zoperovanú nohu nedám!
Tak s vedomím, že som bezpečne zaparkoval idem do rady pre značky. Klopem na dvere že dám papiere, alebo sa spýtam Jaso to tu na VB funguje.
Chlapík otvorí ja mu vravím čo chcem a on na mňa to ste si mal prísť ráno o 6 pre časenku! Ja oči vypleštím vravím, ale pán príslušník ja tu mám moto bez značiek to sa fakt nedá? Váš problém bum dverami. Hmm idem dole rozmýšľam čo ďalej a hodím z vrátničku reč o časenkách a ona no to tu musíte mat známosť inač nič nevybavíte!

Vtedy som si spomenul na kamosa čo robí na ?UVKSC? hehe tak píšem SMS čí by nešlo nejako tak že by sa to nejako Jaso dalo. SMS som len odoslal a už ma volajú vravím zázrak! Idem dnu chlapík to je vaša motorka tam ja s hrdosťou jasne! Tak to bude za 2000sk ja naň čo šak teraz som zaplatil STK a ja nechcem nové značky, ja chcem staré nie!
Chlapík poďte so mnou a ja že OK. Pýtam sa ho kde ideme a on že k motorke. No myslel som si že hu ide obhliadnuť hehe.
Je to vaša motorka ja zasa z hrdosťou ANO! Tak to bude za 2000sk! Kokos a už som tušil! Ste v zákaze na parkovisku vyhradene pre VB a vedľa riaditeloveho auta pod jeho oknom a bez značky! Hmmm vravím si kurva zla kombinácia paragrafoch to bude! Však ja čakám na značku vravím no poď poď a už som bol na priestupkoch tam ma štúril do kancľa a medzi zubami len to je ten čo parkuje vedľa riaditeľa.
A už to ide tak vodičsky, občiansky bla bla bla 2000sk. Hmm ja som bol trocha nasratý jak sa to zvrtlo tak mu vravím môžem si zavolať mame on že ANO tak vytáčam ?UVKSC? vysvetľujem mu že čo sa mi stalo a on povedz že si si neni vedomý priestupku potom ………. sa uvidí! Tak sa držím rady od ?mamy? hehe.
No príslušník predo mňa predložil papiere a šek na 2000sk a ste si vedomý priestupku ja že nie! On že čo a ja že som si neni vedomí! Aha tak dobre mate zákaz činnosti na 12 mesiacoch a 10 000sk pokuta ibaj čakať von! Ja že čo kokos to mi berete vodičák? On choď ven ešte tam bola sympatická príslušníčka čo si mi chcela povedať on len nebav sa sním a vyveď ho! Len chcem povedať že som sa správal slušné nepovedal som ani jedno neslušné urážlivé slovo.

Tak volám na ?UVKSC? že čo sa stalo?UVKSC? nechcelo dlhu dobu uveriť. Tak ma ukľudnil že on to zariadi!
Stojím na chodbe čakám už nervózny zrazu sa otvoria dvere a pán príslušník len tak z úsmevom hehe to vám nebolo ľúto vodičáku. No ty kokot oni to myslia vážne. Tak volám na ?UVKSC? on že počkaj už to idem riešiť.
No skončilo to pokutou 500sk. A teraz treba značky. Prídem píšem SMS na ?UVKSC? no a zachvíľu moje meno vstupujem dnu šetci pohľady jak na vraha, máte papiere ma a kde je žiadosť ja aká vytasila papier vypíšte si to na chodbe a ja no a pero by ste mi nepožičali. Ona a čo by ste ešte nechcel ja len to pero by som poprosil hehe!

No vypísal som a odovzdal a za pol hodky som mal značku a padaaal som odtiaľ! Večer som bol s ?UVKSC? a pýtal som sa ho na to všetko! Tvrdil mi, že postup na začiatku VB bol nesprávny, že je vyhláška, ktorá usmerňuje túto, že nie je potrebná STK na vydanie značiek! Kokso keby tí mudrlanti na VB na začiatku povedali, že vydáme bez STK nemusel som mať nervy a ani oni.
Možno ma budete súdiť, že som porušil kopu paragrafoch, ale ja som jednoduchý človek čo sa snaží riešiť veci ako vie. No ja úprimné nemám dobre skúsenosti s VB.

Pre príslušníkov VB

No autor nezodpovedá za zverejnene veci, všetko je ilúzia hehe

STK

14 komentárov

14 Comments

 1. duggo

  29. apríla 2007 at 16:44

  Neni mozne , nejdu mi pridat smajlici tak aspon :))))) mas zaujimavy zivot 🤣)

 2. Kwasak

  29. apríla 2007 at 17:12

  Zomby, no pekne… naco si to vlastne odhlasoval z evidencie? Si chcel usetrit na zakonnej poistke a takto to dopadlo? 😁
  Duggo, ked pises prvy prispevok k nejakemu clanku, alebo fotoalbumu, nejdu pridat smajle, len ked napises presny znak. Exemu som to pisala a tvrdil, ze to ide…

 3. ZOMBY

  29. apríla 2007 at 17:27

  Kwasak= No ja som siel do irska tak som ju odhlasil!
  duggo 😁 nestayujem si len niekedy je to na palicu 😁 😈

 4. Kwasak

  29. apríla 2007 at 17:32

  Zomby, sak ja nie v zlom… 😁 Dobre si to napisal, sme sa pobavili. Aspon sme sa poucili na tvojej skusenosti a len sa potvrdzuje, ze u nas je mozne vsetko.

 5. josip

  29. apríla 2007 at 17:32

  😀 vb for ever 😈

 6. kxbibo

  29. apríla 2007 at 18:51

  Krásna pravda 😁

 7. mirolc

  29. apríla 2007 at 19:01

  😀 😀 ty maš ale zažitky, najskor dehydratacia vo francuzsku a teraz toto 😁 😁

 8. siuzen

  29. apríla 2007 at 19:33

  Ty kokos tak to je sila…. u nas nie je taka byrokcia..ja ked som si prihlasovala motorku tak som tam s nou ani nebola…som to vybavila bez toho 🙄 🙄

 9. campa

  29. apríla 2007 at 19:34

  Nechápem na čo to odhlasujete 😟

 10. ZOMBY

  29. apríla 2007 at 19:44

  Campa ja som mal dovod povodne som mal byt v irsku dlhsiu dobu a este bola aj rozbyta, tak by som zbytocne platil poistku inak by som ju neodhlasoval!
  Chcel som len poukazat ako sa to moze zvrtnut pre jednoducheho cloveka! 😇
  Mozno to niekomu pomoze 😈

 11. Kwasak

  29. apríla 2007 at 19:55

  Campa, sak hovorim, ze koli poistke…

 12. campa

  29. apríla 2007 at 20:04

  Mne je to jasne.Ja aj chapem prečo a aj poukázanie, ale nerozumiem že sa vam do toho chce. Čo si čakal? Niekomu som to tu riešil, tušimcrossbiker to bol. tiež som ho zvozil že na čo to šecko. Pomohol som mu ale musel si vediet že ta jebne s toho ked to budeš davat nazad. To nestojí ani za 3 litre!

 13. Kwasak

  29. apríla 2007 at 21:55

  Campa, aj ja mam ten nazor. Nestoji to za to. Aspon mne nie, usetris par stovak a stratis kopu nervov a casu…

 14. ZOMBY

  30. apríla 2007 at 19:37

  Dnes som bol na policii prehlasit auto bez problemov len som si vystal radu ako somar 😈

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri