Connect with us

Spravodajstvo

Záverečné testy World Superbike

Publikovaný

on

Už o deväť dní sa v Katare začne 21. ročník svetového šampionátu Superbikov. V uplynulých dňoch sa práve na tomto okruhu konali záverečné testy, ktoré čo to napovedali o rozložení síl v tomto čoraz prestížnejšom šampionáte.

Počas štyroch dní sa na katarskom okruhu vystriedali niektoré špičkové tímy, posledné dva dni využili na testovanie pretekári továrenských tímov Ducati a Yamahy. A práve tu sme spoznali tých najrýchlejších. S veľkým očakávaním bol sledovaný návrat Troya Baylissa, ktorý si na úvodných tohtoročných testoch zlomil kľúčnu kosť. O tom, že Troy je najväčším favoritom tohtoročného seriálu svedčí aj to, že to bol práve on, kto dosiahol nakoniec absolútne najrýchlejší čas. Továrenský tím Ducati, ktorý ako už bolo spomenuté štartuje po novom s motocyklami s obsahom 1198 ccm, v Katare zároveň predstavil nový farebný dizajn, ktorý môžete vidieť na fotografii.

Troy Bayliss: ?Som spokojný. Mal som k dispozícii celkom nový motocykel a to vždy zaberie nejaký čas na prípravu. Dúfam, že sa nám podarilo odstrániť všetky problémy, ktoré sa zo začiatku vyskytli. Dnes sme pracovali na nastavení, pričom som najazdil 55 kôl. Podarila sa aj simulácia pretekov. Ešte včera som sa na motorke necítil práve pohodlne, no dnes to už bolo iné. Vďaka niektorým úpravám sme sa vrátili do normálu. Som rád, že mám ešte týždeň na oddych.?

Najlepšie časy dosiahnuté počas štyroch dní:
1. Troy Bayliss (AUS-Ducati) 1:58,8
2. Troy Corser (AUS-Yamaha) 1:59,0
3. Noriyuki Haga (JPN-Yamaha) 1:59,2
4. Lorenzo Lanzi (ITA-Ducati) 1:59,4
5. Ruben Xaus (SPA-Ducati) 1:59,5
5. Gregorio Lavilla (SPA-Honda) 1:59,5
7. Michel Fabrizio (ITA-Ducati) 1:59,6
8. Max Biaggi (ITA-Ducati) 1:59,9
9. Makoto Tamada (JPN- Kawasaki) 2:00,4
10. Shinichi Nakatomi (JPN- Yamaha) 2:00,7

Troy Bayliss je najrýchlejší aj s novým motocyklom (foto: Ducati Corse)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri