Connect with us

Spravodajstvo

Zo skauta na darebáka s Indian Scout Rogue

Publikovaný

on

Dnes už klasická značka Indian musí v každom motorkárovi prebudiť aspoň jednu emóciu. A myslím tým pozitívu emóciu. Ak sa Indian spája s novým modelom, tak šanca o záujem je o to väčšia. Indian je totiž výrobcom, ktorý vždy prinesie vizuálne zaujímavý model, všeobecne sa vyhýba futuristickým výstrelkom a naopak v jeho líniách je cítiť klasiku. Nuž a keď sa do klasických línií primieša agresivita a drzosť, tak sa zo skauta stane darebák a tým je aj nový model Indian Scout Rogue.

Rozdiel medzi klasickým modelom Scout a modelom Rogue je hmatateľný. Ikonický dizajn pretavený do moderného štýlového modelu je vybavený množstvom doplnkov ako je štvrťkapotáž, riadidlá mini ape hanger, športové sedadlo, tmavé súčasti a veľké 19 palcové predné koleso.

„Množstvo motorkárov má jazdu spojenú s pocitom darebáka – odvážne vyjadrenie slobody a individuality, ktoré spája jazdcov – a Scout Rogue to prináša ako na dlani,“ povedal Aaron Jax, viceprezident spoločnosti Indian Motorcycle.

„Je to pocit, ktorý je možné zažiť jedine na motorke a ktorý vytvára úplne jedinečnú úroveň priateľstva a komunity. O tom je Scout Rogue.“

S týmto samozrejme môžeme len a len súhlasiť.

Indian Scout Rogue nie je len o výzore

Chuť vyčnievať z radu? Mať pod zadkom klasiku v modernom šate, ktorá bude prakticky neprehliadnuteľná? Chuť stať sa na chvíľu vagabundom? To všetko by nám mal sprostredkovať nový Indian. Nie je to však len o výzore. Pohonnou jednotkou je osvedčený kvapalinou chladený V-Twin o objeme 1133 cm3. Motor zaručuje parádny krútiaci moment 97,6 Nm a výkon 94 koní, pričom motor sa prejaví svižnou akceleráciou už v nízkych otáčkach.

O pohodu pri jazde sa postará podvozok s nastaviteľným odpružením zadných tlmičov Piggyback. Nastavenie pomocou otočných ovládačov umožňuje upraviť kompresiu aj odskok útlmu. Medzi ďalšie typické prvky Roguea patrí nízke sedadlo umiestnené vo výške 649 mm a o 10 cm kratšia dĺžka než je u modelu Scout. Práve nízke ťažisko a kratší rázvor zaručuje veľmi dobrú ovládateľnosť aj pre jazdcov s menej skúsenosťami. Na tých výrobca myslel aj verziou v kategórii A2.

Doplnky, doplnky, doplnky

Indian nie je len motocykel. Je to štýl. A štýl znamená, že jazdec si chce svoj stroj upraviť podľa svojich predstáv. Zaujímavým doplnkom ponúkaným k modelu Scout Rogue je prídavný otáčkomer s kontrolkou radenia, ktorý sa montuje veľa štandardného budíku. Jazdec si tak môže doplniť svoj prehľad o využívaní otáčok a LED kontrolka mu napovie, kedy ideálne preradiť.

K luxusnejšiemu príslušenstvu patrí aj ergonomické sedadlo Rider Comfort alebo sedadlo spolujazdca Syndicate 2-up a nízka opierka Syndicate. A ak sa chcete so Scout Rogue zbaliť na dlhšiu cestu, taj sa určite hodí čierna sedlová brašna, držiak batožiny Solo a čierna vodotesná brašna Solo Rack Bag.

K modelu Scout Rogue je v ponuke aj špeciálna kolekcia oblečenia a výbavy od Indian Motorcycle. Je teda možné zladiť svoj štýl na rovnako temný ako Rogue a to ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Niečo naviac

Model Scout Rogue je vybavený štvrťkapotážou a je možné naň osadiť aj jednomiestne sedadlo. Sedadlo sa dá použiť zároveň aj u modelov Scout Scout Bobber. Samotná štvrťkapotáž je možné zladiť s modelmi Scout Rogue, Scout 2015-2022 a Scout Bobber 2018-2022. Skrátka teda neprídu ani majitelia predošlých modelov. Kapotáž obopína predné svetli a vytvára tak klasický a zároveň športový vzhľad.

Zaujímavým doplnkom môže byť jednomiestne sedadlo Syndicate, ktorého zdvihnutý zadný okrej vytvára pohodlnú opierku. Vnútorná výplň sedadla je kombináciou komfortu a pevnosti a vďaka vinylovej imitácii kože by malo dlhodobo odolávať vonkajším vplyvom.

Na záver ostáva už len spomenúť farebné varianty, ktorých sa bude Indian Scout Rogue dodávať a to: Sagebrush Smoke, Black Smoke Midnight a Stealth Gray.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri