13 bodov Richarda Šikyňu na MXGP v Indonézii

Seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po týždňovej prestávke presunul na dve podujatia do Indonézie. Prvé preteky sa tento víkend 6. – 7. 7. 2019 konali na trati v Palembangu. Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM skončil v nedeľu na 15. a 14. mieste. So ziskom 13 bodov skončil v celkovom hodnotení 16. a udržal si v priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta 22. priečku.

Richard Šikyňa (#102)

„V sobotu sme mali problémy s technikou, kvôli čomu som ani nedojazdil kvalifikačné preteky. Chcel by som sa poďakovať svojmu mechanikovi, ktorý pracoval na motorke dlho do noci, aby som mohol v nedeľu pretekať. V prvej jazde som mal dobrý štart, ale v úvodných kolách som urobil veľa chýb a stratil veľa pozícii. Počas celej jazdy som nevedel chytiť dobré tempo a v cieli to stačilo na 15. miesto. V druhej jazde bol štart horší, ale jazda bola omnoho lepšia. Na motorke som sa cítil tiež lepšie a do cieľa som prišiel 14.. Bol to pre mňa ťažký víkend. Veľké horúčavy a vlhkosť poriadne preverili moju kondíciu. Ešte raz sa chcem poďakovať svojmu mechanikovi za odvedenú prácu, ako aj celému tímu za možnosť zúčastniť sa na týchto pretekoch a taktiež všetkým mojim sponzorom a podporovateľom.“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia

„Presun z Európy do Ázie so všetkým, čo je potrebné na dve podujatia MXGP je veľmi náročný proces pre všetky tímy, ale aj pre jazdcov. 5 hodinový časový posun bez dlhšej aklimatizácie a tiež miestne klimatické podmienky sú hlavne pre našincov vždy veľkou previerkou. Rišo sa stým dokázal slušne vyrovnať, ale poriadne ho v sobotu potrápila technika. To mu samozrejme nedodalo tak dôležitý kľud a pohodu potrebnú na sústredenie a podanie 100% výkonu v pretekoch. Našťastie hlavne vďaka obetavosti jeho mechanika nakoniec v nedeľu mohol na preteky nastúpiť a zapojiť sa do súboja o čo najlepšie umiestnenie. Rišo si so ziskom 13 bodov stále udržal nádej na možné celkové umiestnenie v seriály v TOP 20. Budeme všetci držať palce, aby nielen jemu, ale celému tímu Jirky Jankovského ďalšie preteky v Semarangu dopadli podľa predstáv a bez vážnejších problémov.“