Connect with us

Spravodajstvo

13. ročník BMW Motorrad Days s rekordnou návštevnosťou

Publikovaný

on

Prvý júlový víkend bolo známe bavorské lyžiarske centrum Garmisch-Partenkircher opäť v centre záujmu priaznivcov značky BMW, ktorí sa sem vybrali v hojných počtoch na tradičné podujatie s názvom BMW Motorrad Days 2013.

Rekordný ročník
Tento rok sa do histórie tohto podujatia zapíše ako rekordný, keď sa tu počas troch dní vystriedalo 40 000 návštevníkov. Záujem ľudí bolo cítiť doslova na každom kroku a areál bol prakticky neustále plný. Za vysokú návštevnosť môže nielen perfektné počasie ale aj bohatý program, ktorý úzko súvisel s oslavami 90. výročía založenia BMW Motorrad.

Medzinárodná účasť
Toto podujatie už dávno prerástlo hranice Nemecka a Európy a tohto ročníka sa zúčastnili návštevníci zo 40-tich krajín celého sveta, pričom nechýbali exotické destilácie ako Malajzia alebo Mexiko. No a asi najväčšiu vzdialenosť po vlastnej osi prekonal v sedle BMW účastník z Číny. BMW Motorrad Days je tak bezkonkurenčne najväčším stretnutím priaznivcov tejto značky na svete.

90. výročie
BMW Motorrad oslavuje 90 rokov od svojho založenia a ak pri tejto príležitosti bol v areáli samostatný stan, ktorý bol venovaný pohľadu do bohatej histórie BMW a k videniu tu boli najdôležitejšie modely ako R32 z roku 1923, plnokapotovaný superšport K1 alebo dakarský špeciál Gastona Rahiera z polovice 80-tych rokov. Všetky modely boli samozrejme v dokonalom stave. Špeciálna pozornosť bola potom venovaná konceptu Ninety, ktorý prišiel odhaliť je autor Roland Sands.

Bohatý program
Program bol tradične nabitý a okrem testovacích jázd na ceste alebo v teréne, na niektorom z modelov BMW (túto možnosť využilo viac ako 2400 ľudí) tu bola kaskadérska show populárneho Chrisa Pfeiffera a Angličana Russa Swifta, ktorý robil neuveriteľné veci za volantom Mini Coopera. Novinkou bola guľa smrti, v ktorej krúžili kaskadéri, ktorí sa popritom akoby zahrávali so zákonmi zemskej príťažlivosti. To samozrejme nebolo všetko, nechýbali rôzne prezentácie, premietania a atraktívnou novinkou bol šprint klasických boxerov v uliciach Garmischu.

Výstavná atmosféra
BMW samozrejme nezabudlo na novinky a k videnou tu bol kompletný výrobný program BMW. Okrem sa na podujatí zúčastnilo až 80 ďalších firiem a firmičiek, ktoré úzko spolupracujú s BMW. Aj vďaka tomu to chvíľami pripomínalo výstavu, no bolo sa naozaj na čo pozerať.

Vidíme sa opäť o rok
Počas celého podujatia vládla výborná atmosféra, ktorá sa každý večer preniesla do obrovského party stanu, kde sa zabávalo často až do skorých ranných hodín. BMW Motorrad Days nesklamal ani tento rok a už sa tešíme na ďalší ročník, ktorý bude o rok 4. – 6. 7. 2014 opäť v Garmischi.

13. ročník BMW Motorrad Days s rekordnou návštevnosťou

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri