Connect with us

Spravodajstvo

A opäť nabitý víkend, tešte sa na toto:

Publikovaný

on

Bohatý program športovej sezóny SMF 2018 pokračuje i v septembri.

Víkendové podujatia SMF:
Cena Slovenska na Slovakia ringu
MM SR v triale mládeže 
Slovenský pohár v motokrose

1. M SR + M ČR + Alpe Adria cup cestných pretekov motocyklov, Slovakia Ring 7.-9. septembra 2018
Počas nadchádzajúceho víkendu, 7.-9. septembra, sa na Slovakia Ringu uskutočnia medzinárodné motocyklové preteky Cena Slovenska, v rámci ktorých sa bude bojovať aj o body do majstrovstiev Slovenska a Českej republiky. Vstup pre divákov je na podujatie zdarma.
Každým dňom prichádzajú nové prihlášky, a tak vám môžeme predstaviť predbežnú štartovú listinu. Krátko po svojom návrate z ostrova Man, kde úspešne absolvoval preteky Manx GP, sa na mieste predstaví aj slovenský pretekár Miroslav Laki Sloboda, no na štartovú čiaru sa postaví aj ďalšia úspešná postava slovenského motošportu, mnohonásobný majster SR Vladimír Ruža. V štartovej listine však nechýba ani český úspešný pretekár Michal Prášek (SST1000), či jeho krajan Jiří Mrkývka, obaja úspešní jazdci šampionátu Alpe Adria. Skvelé divadlo sľubuje tradične aj trieda 125 Sport Production, kde bude rozhodne najväčším favoritom na víťazstvo český jazdec Radek Lamich a uvidíme tu aj popredných pretekárov z prírodných okruhov, medzi nimi nebude chýbať ani úspešná jazdkyňa Staňka Malinová.

 2. Tretie sústredenie mládeže v triale + záverečné podujatie MM SR kat. Žiak TRIAL
Počas víkendu 8.-9.septembra 2018 sa v Kysuckom Novom Meste – v areáli spoločnosti TECHBERG s.r.o. uskutoční tretie tohtoročné sústredenie detí a mládeže v Triale. Sústredenie je na programe v sobotu 8.9.2018 a v nedeľu 9.9.2018 trialový víkend na Kysuciach pokračuje záverečným podujatím seriálu MM SR ka.žiak v triale.
Sústredenia sa môžu zúčastniť všetci motocykloví nadšenci, ktorí majú chuť získať skúsenosti s prejazdom prekážok v teréne. Organizátorom tohto sústredenia je Slovaktrial team Kysucké Nové Mesto v spolupráci so ŠK Trial SMF. Sústredenie bude v sobotu prebiehať pod vedením Vladimíra Kothaya, Milana Kollára a Milana Gurína.
Program sobotňajšieho sústredenia začína o 8,30 hod. prezentáciou, pokračuje sa dopoludňajším a popoludňajším tréningovým programom až do 17,00 hod.
V nedeľu 9.9.2018 trialový víkend v Kysuckom Novom Meste pokračuje pretekom MM SR kateg. ŽIAK a vloženým voľný pretekom. Po technickej a administratívnej prebierke jazdcov a motocyklov bude štart prvého súťažiaceho o 10,00 hod. Kompletné informácie k sobotňajšiemu sústredeniu a nedeľňajším pretekom nájdete na stránke – http://www.smf.sk/trial-zvlastne-ustanovenia/

3. Seriál Slov. pohára a regionálneho pohára ESX cup 2018 vyvrcholí v Širokom
V nedeľu 9.9.2018 sa na motokrosovej trati v Širokom pri Prešove uskutoční záverečné podujatie tohtoročného seriálu Slovenského pohára v motokrose. Preteky v Širokom sú záverečným podujatím i päťdielneho regionálneho pohára ESX CUP 2018.
Bojovať sa bude v každej triede. Prakticky nie je jasné poradie ani v jednej z vypísaných tried, ktoré sa v týchto seriáloch jazdia: MX65, MX85, MX Ladies, MX 125 junior, MX2 junior, MX2, MX Open, MX4, MX4+Twinshot, MX2 hobby, MX1 hobby.
Program motokrosovej nedele v Širokom začína už ráno o 6,00 hodine administratívnou a technickou prebierkou, voľné tréningy budú postupne odštartované od 8,15 hod. Kvalifikačné tréningy budú prebiehať v čase 10,15-11,50 hod. Štart prvej finálovej jazdy triedy MX2 hobby je na programe o 12,30 hod. Kompletný časový harmonogram nájdete na vo zvláštnych ustanoveniach k podujatiu.
Organizátor Cross team – Široké iste pripravil pre všetkých priaznivcov motokrosu veľmi zaujímavú trať na ktorej budete môcť vidieť súboje motokrosových jazdcov od tých najmenších, cez aktívnych motokrosárov až po zrelých matadorov motokrosových tratí a to nie len zo Slovenska. Očakávame účasť jazdcov i z Poľska, ČR, Maďarska a Ukrajiny.

Sekretariát / TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 112 / 2018

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri