Connect with us

Spravodajstvo

Airoh SQRC pomáha zachraňovať životy

Publikovaný

on

Grafické QR kódy, ktoré zažívajú dynamický rozvoj s nástupom dotykových smartfonov, zatiaľ našli uplatnenie najmä v komerčnej a reklamnej sfére, keď vás rýchlo prenesú na ľubovoľnú internetovú stránku ukrytú v štvorčekovom kóde. Pravdou však je, že sa ponúkajú aj ďalšie formy využitia týchto kódov. So zaujímavou iniciatívou prichádza známy taliansky výrobca prilieb, firma Airoh, ktorá ponúka systém umožňujúci záchranárovi po nasnímaní qr kódu z prilby získať základné informácie o zranenom (meno, alergie, krvná skupina, kontaktná osoba atd.). Stačí mať príslušné SQRC kódy a smartphone, do ktorého stiahnete aplikáciu Safety QR Code, ktorá je voľne dostupná na Andriod markete. Po nasnímaní jedného z piatich kódov, ktoré nájdete v balení SQRC môžete nahrať do telefónu krátky odkaz s vašimi údajmi, ktorý bude priradený k príslušnému kódu. Potom už len stačí nalepiť kód na prilbu a po každom nasnímaní bude automaticky prehraný váš odkaz.

Viac info nájdete na: [linka]

7 komentárov

7 Comments

  1. RoboNM

    9. februára 2012 at 18:35

    Nápad v podstate dobrý, rovnako ako s tými psími známkami, či nálepkami na moto a helmách, mám ale pocit, že v podstate nedôveryhodné údaje bude každý profizáchranár ignorovať 😉 Pokiaľ si ich nahrávam ja bez osvedčenia od oprávnenej osoby- lekára, sú bez akejkoľvek výpovednej hodnoty (ak si napr. požičiam helmu?). plus asi nebude skenovať kód po búračke, skôr nájdu osobné doklady, tie za normálnych okolností mám na, resp. pri sebe, krv sa aj tak testuje pred transfúziou, takže reálny význam v tom nevidím 😉

  2. FaDe

    10. februára 2012 at 9:38

    Presne tak eNeMko, uz tu bolo tychto vymyslov, od nalepky krvnej skupiny na prilbe az po posledny bol tusim ten USB kluc s retiazkou na krk s celou kartou pacienta. Jediny problem pri vsetkych tychto srandach je dokaz toho ze dane udaje patria k danej osobe = nespolahlive a v praxi nepouzitelne udaje.
    Normalny zivot nie je WRC rally kde je kazda nalepka na aute overena lekarom a tak pri rychlej zachrane jazdca je toto doveryhodny udaj o krvnej skupine…

  3. eXeBaT

    10. februára 2012 at 10:07

    Keď už digitalizujú osobné údaje v podobe občianskych preukazov, ďalší údaj mohla byť krvná skupina.

  4. RoboNM

    10. februára 2012 at 12:28

    Exe, súhlasím, 🙂 domnievam sa, že pas, vodičák, občanka, karta poistenca, električenka a čo ja ešte viem čo by v dnešnej dobe digitalizácie mohli byť nahrané na jednu biometrickú čipovú kartu zároveň s dôveryhodnými údajmi o zdravotnom stave poskytnuté lekárom. Takúto jednu kartu by si beztak nosil so sebou stále a ak ťa nájdu po búračke, mrtvici, spitého, zbitého alebo akokoľvek inak na zemi, mali by všetky údaje okamžite dostupné, vrátane kontaktných údajov na rodinu.

    Lebo ľahko si predstavujem situáciu:
    Kamoš má novú rallye motorku, onálepkovanú menom, krvnou skupinou, detto má na helme. Na chate mi ju požičia, aj s helmou, ja sa vysekám. A teraz babo raď 😉

  5. FaDe

    10. februára 2012 at 13:37

    Ja sa tesim na den kedy nebudu ziadne taketo pitome karticky ale v dlani budem mat zaoperovany cip a tymto cipom budem odomykat dvere od bytu, startovat motorku, platit v obchode, legitimovat sa, bude to moja zdravotna karta, adresar, poznamkovy blok a mobilny telefon v jednom….
    … a to bude konec sveta 😈 😀

  6. RoboNM

    10. februára 2012 at 14:09

    Potom pozor na maníkov, ktorí budú nosiť kabelu plnú rúk 🤣 🤣

  7. Dragon

    12. februára 2012 at 10:21

    čo dodať… máme to tu – [linka]

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri