Connect with us

Motoporadňa

Ako si výhodne poistiť motorku?

Publikovaný

on

PZP motocykel

Motorkárska sezóna sa začala a jazdcov na dvoch kolesách na cestách postupne pribúda. Okrem správneho oblečenia a výbavy je dôležité myslieť aj na správne poistenie motocyklov. Hovoríme nielen o motorkách, ale ajotrojkolkách a štvorkolkách, skútroch, motorových bicykloch a kolobežkách. Ich majitelia majú v otázke poistenia na výber z viacerých možností. V tomto článku sa pozrieme na to, ktoré sú najvýhodnejšie.

Oplatí sa sezónne poistenie?

Váš motocykel nemusíte mať poistený počas celého roka, ale iba na vopred dohodnutý čas. Vo väčšine prípadov sa motocykle poisťujú na obdobie teplejších mesiacov, zvyčajne od jari do jesene. Poistné v rámci sezónneho poistenia sa zvyčajne určuje alikvótne z ceny celoročného zákonného poistenia. Dajte si však pozor na to, že niektorí poisťovatelia si môžu určiť rôzne špecifické podmienky, napríklad poistenie musí byť platné minimálne 3 mesiace a pod. Pri sezónnom poistení vám taktiež vznikne povinnosť váš motocykel odhlásiť na dopravnom inšpektoráte na obdobie, počas ktorého sa ho nechystátepoužívať a nebude mať platné poistenie. K celkovému poistnému je teda potrebné pripočítať jednotlivé poplatky za prihlásenie a odhlásenie vozidla. V konečnom dôsledku sa táto voľba potom nemusí oplatiť. Upozorňujeme, že ak váš motocykel necháte na dopravnom inšpektoráte prihlásený bez platného poistenia, okresný úrad vám môže udeliť pokutu.

PZP pre motocykel ako najlepšia voľba

Pre väčšinu motocyklov sa oplatí uzatvoriť klasické povinné zmluvné poistenie. Poisťovne dnes tento typ PZP ponúkajú vo veľmi širokom rozsahu a tak môžete svojej motorke, skútru či babete dopriať kvalitnú poistnú ochranu. V rámci zákonnej poistky si môžete uzavrieť aj rôzne doplnkové poistenia, ako je napríklad pripoistenie výtlku alebo úrazu posádky. Využite online porovnanie cien PZP, s ktorým si veľmi rýchlo a pohodlne nájdete zákonné poistenie za najlepšiu cenu. Poistite váš motocykel kompletne online bez toho, aby ste museli chodiť priamo do poisťovne. S ročným variantom PZP nebudete musieť riešiť odhlasovanie ani prihlasovanie vášho motocyklu na dopravnom inšpektoráte a zároveň budete mať kvalitnú poistnú ochranu k dispozícii počas celého roka.

Zdroj obrázka: pexels.com

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri