Connect with us

Podujatia

BMW Motorrad Days 2015 – Garmisch Partenkirchen

Publikovaný

on

Prvý júlový víkend (3. – 5. 7. 2015) sa v nemeckom mestečku Garmish-Partenkirchen opäť stretli nadšenci značky BMW. Každoročne sa tu koná najväčšie podujatie určené pre majiteľov a nadšencov motocyklov BMW na svete. Tento rok išlo už o 15. ročník. Každoročne sa tohto „BMW sviatku“ zúčastní viac 40 tisíc návštevníkov z celého sveta a tento rok nebol výnimkou.

My sme sa zúčastnili samozrejme tiež, aj keď účastníkov zo Slovenska prišlo len zopár. Nechýbali motorkári z rôznych krajín ako napríklad z Ruska, ktorí mali aj svoj stánok BMW Club Russia priamo na podujatí, ale aj z krajín Severnej Ameriky alebo Ázie. Počas celého dňa bol preúčastníkov pripravený bohatý sprievodný program ako napríklad enduro škola, možnosť vyskúšať si najnovšie modely, alebo absolvovať výlet do Álp so sprievodcom. Divácky najatraktívnejšie bolo vystúpenie svetového majstra v stunt riding-u Chrisa Pfeiffera, ktorý predviedol skvelú show.

 Ďalším úžasným vystúpením bol najstarší pojazdný Motodrom (nazývaný aj Wall of Death) na svete, kde kaskadéri predviedli jazdu v kruhu na starých Indian-och. Okrem atrakcií tradične nechýbalo množstvo stánkov s príslušenstvom, alebo ste si mohli objednať dobrodružný výlet so sprievodcom snáď po celom svete, samozrejme v sedle motocykla BMW. Pravidelne tu vystavujú aj rôzne úpravárenské spoločnosti so svojimi prestavbami, ktoré ste tu mohli stretnúť na každom kroku. Večerný program sa zavŕšil vo veľkom party stane tombolou o exkluzívnu cenu v podobe najnovšieho modelu BMW S1000XR a koncertmi kapiel.

Celkovo by som BMW Motorrad Days zhodnotil ako výbornú akciu nielen pre majiteľov ale aj fanúšikov značky BMW. Množstvo úprav motoriek, ktoré bolo vidieť na každom kroku a k tomu nemecky premyslený sprievodný program, pri ktorom sme sa nenudili robia z tohto podujatia naozaj vydarenú akciu. Dúfam, že o rok sa stretneme viacerí Slováci na tejto akcii.  

Text a foto: Paľo Škorpík

BMW Motorrad Days 2015 – Garmisch Patenkirchen

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri