Connect with us

Spravodajstvo

Čaká nás nabitý víkend motopodujatiami!

Publikovaný

on

Bohatý prvý septembrový víkend na športové podujatia SMF Leto sa pomaly ale isto blíži k svojmu záveru, ale to neplatí pre kalendár športových podujatí SMF. Počas prvého septembrového víkendu 1.-2. 9. 2018 sa nachádza v kalendári SMF až 5 podujatí. Nižšie vám prinášame bližšie informácie ku každému z nich. Všetkých vás srdečne pozývame!

 1. Medzinárodné majstrovstvá SR Enduro + MACEC Cup Gelnica
Jedno z podujatí, ktoré sa uskutoční v dňoch 1.-2. septembra 2018 je ďalšie pokračovanie tohtoročného seriálu MM SR v endure/country crosse 2018. Enduro v Gelnici bude predposledným podujatím seriálu a zároveň piatym klasickým endurom v športovej sezóne 2018.
Depo súťaže bude situované v areáli hlavnej železničnej stanice v Gelnici. Tak, ako už býva pri enduro pretekoch zvykom, administratívna a technická prebierka bude prebiehať už v piatok 31.8. od 16:00 hod. do neskorých večerných hodín, kedy budú súťažné motocykle umiestnené do uzatvoreného parkoviska.
Organizátorom tohto podujatia je skúsený GL Moto team pod vedením Ing. Romana Tomaška, ktorý minulý rok v meste Gelnica organizoval finálne majstrovstiev Európy a bol ocenený ako jeden z najlepších organizátorov ME enduro v sezóne 2017 vôbec.
Štart oboch súťažných dní je naplánovaný na 9:00 hod. Na jazdcov čaká okruh v okolí Gelnice v celkovej dĺžke 65km, počas ktorého absolvujú jeden Enduro, jeden Cross test a dve časové kontroly. Čakajú na nich aj vynovené úseky trate. Viac informácii k podujatiu nájdete u organizátora: R. Tomaško, 0918 364 329.

2. Majstrovstvá SR cestných pretekov motocyklov pokračujú na Red Bull Ring-u
Rakúsky okruh Red Bull Ring, ktorý len nedávno hostil svetový šampionát MotoGP, sa v termíne 31. 8. – 2. 9. stane dejiskom piateho podujatia medzinárodného šampionátu Alpe Adria a zároveň štvrtého v rámci majstrovstiev Slovenskej republiky.
Triedy: Na mieste sa predstavia pretekári kategórií SSP 300, SST 600, Supersport, SST 1000 a Superbike, no nebudú chýbať ani triedy Slovenského pohára, teda Open -600 a +600. Od piatku rána sú na programe voľné tréningy všetkých tried. V sobotu od 8:30 hod. jazdci absolvujú kvalifikačné tréningy a ostrý štart prvého preteku je naplánovaný o 13:00 hod.

3. Seriál M SR v šprinte motocyklov vyvrcholí na letisku v Komoči
Letisko v obci Komoča sa v sobotu 1.9.2018 stane dejiskom deviateho a zároveň posledného podujatia tohtoročného seriálu Majstrovstiev SR v šprinte motocyklov. Skúsený organizátor MK Fénix pripravil na 13. ročníku tohto podujatia pre všetkých návštevníkov lákavý program – MOTO TV SHOW, počas ktorej zažijete skvelú atmosféru ktorú zabezpečia chalani so svojím kaskadérskym vystúpením, rôznymi súťažami, limitovanými autogramiádami a hudobným ozvučením. Prví dvaja duelanti sa na štart v sobotu 1.9.2018 postavia o 10:00 hod. Na programe sú aj poobedné šprinty o 14:00 hod.

4. Záverečné podujatie seriálu MM SR v triale v českých Nihošovicích
V dňoch 1.-2.9.2018 sa v českej obci Nihošovice uskutoční popri českom trialovom šampionáte i náš veľký slovenský trialový „majstrák“. Centrum súťaže bude situované v motokrosovom areáli v Nihošoviciach. K našim západným susedom vycestuje i slovenská výprava trialistov v zložení: Gura Juraj st., Gura Juraj ml., Gurín Ján, Hudák Ján, Kollár Adam, Kothay Vladimír, Marcina Tomáš, Ošlejšek Peter, Sordyl Šimon. Oba súťažné dni sú samostatne hodnotené. Štart prvého súťažného dňa v sobotu (1.9.) je naplánovaný na 11:00 hod. a v nedeľu sa štartuje o hodinu skôr.

5. Juniorský šampionát JIMC pokračuje na okruhu v Třinci
Počas nadchádzajúceho víkendu 1.-2.9.2018 sa okruh v českom Třinci stane dejiskom štvrtého podujatia tohtoročného 6-dielneho seriálu JIMC (Junior International Motorcycling Championship) 2018. Organizátor Smrž Academy klub očakáva medzinárodnú účasť jazdcov minimálne zo 4 susedských krajín. Mladí jazdci sa predstavia v týchto kategóriách: Mini Moto Junior A, Mini Moto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimotard, Mini GP O, Pitbike Junior. V sobotu 1.9.2018 sú od skorého rána na programe voľné a merané tréningy. Nedeľa 2.9.2018 bude patriť warm-upom a dvom finálovým rozjazdám od 10:00 hod.

Sekretariát SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri