Connect with us

Spravodajstvo

Can-Am oficiálne predstavil nový Spyder F3

Publikovaný

on

Exkluzívna rodina trojkolesových roadsterov Can-Am Spyder sa opäť rozrastá a najnovším členom je úplne nový model Spyder F3, ktorý okrem nového „svalnatého“ dizajnu prináša aj osvedčený radový trojvalec Rotax 1330 ACE a ďalšie novinky.  

Nový dizajn hľadal inšpiráciu nielen v nadupaných amerických športových automobilov ale dozadu pretiahnuté riadidlá a uvoľnený posed pripomínajú veľkoobjemové cruisre. Novinkou, ktorá sa týka práve posedu je exkluzívny UFit systém, ktorý umožňuje jazdcovi meniť polohu nielen riadidiel ale aj stúpačiek a jazdecký posed si môže upraviť presne podľa svojich preferencii a jazdeckého štýlu.

Ďalšou dôležitou novinkou je radový trojvalec Rotax 1330 ACE, ktorý mal úspešnú premiéru v tohtoročnej turistickej verzii Spyder RT a disponuje 115 k výkonu a krútiaci moment vrcholí na vynikajúcej hodnote 130 Nm. Motor je osadený v osvedčenom podvozku, ktorého súčasťou je elektronický stabilizačný systém vyvinutý v spolupráci s firmou Bosch.

Podobne ako u ostatných modelov Spyder bude a v prípade modelu F3 k dispozícii nielen verzia s manuálnou prevodovkou ale aj verzia F3-S, ktorá je vybavená 6-stupňovou poloautomatickou prevodovkou.

Can-Am oficiálne predstavil nový Spyder F3

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri