Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2019 – Štefan Svitko po 7. etapách v prvej desiatke

Publikovaný

on

Dakarská rally včera (14. 1. 2019) pokračovala siedmou etapou a opäť sa veľmi dobrým výkonom prezentoval Štefan Svitko, keď skončil na 9. mieste so stratou 16 minút a 21 sekúnd na víťazného Sunderlanda. V priebežnom poradí mu patrí priebežná 8. priečka s viac ako 37 minútovou stratou na vedúceho Brabeca (USA).

Relatívne veľkú stratu (viac ako 21 minút) má aj na dvojicu jazdcov, ktorí sú momentálne pred ním (Walkner 7 miesto a Benavides 6. miesto). Naopak dvojica jazdcov, ktorí sa nachádzajú za Svitkom (Short 9. miesto a De Soultrait 10. miesto) na neho stráca len necelé tri minúty. Števa tak opäť čaká náročný deň, no všetko je stále otvorené a dnešná etapa (San Juan de Marcona – Pisco) opäť môže poriadne zamiešať poradím.

Naviac dnes si jazdci okrem vôbec najdlhšieho meraného špeciálu na tohtoročnom Dakare (360 km) budú musieť poradiť aj s pozmeneným štartovým poradím, keď spolu s 10-timi najrýchlejšími motorkami zo včerajška vyštartuje 10 najrýchlejších automobilov a 5 truckov. Črtá sa tak zaujímavá konfrontácia najlepších jazdcov najvýznamnejších kategórii priamo na trati.  

Live timing dnešnej etapy si môžete pozrieť na: https://gaps.dakar.com/2019/dakar/san-juan-de-marcona-pisco-8/aso/ukie/m

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri