Spravodajstvo

DAKAR 2020 – dnešná 8. etapa zrušená

Publikovaný

on

Včerajšiu 7. etapu etapu dakarskej rally poznačila tragická udalosť, keď po páde zomrel portugalský jazdec Paulo Goncalves. Skúsený jazdec po páde upadol do bezvedomia a následne došlo k zástave srdca. Po resuscitácii na mieste bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice, kde bol bohužiaľ vyhlásený za mŕtveho. Toby Price a Štefan Svitko boli pri zranenom jazdcovi ako prví a zostali pri ňom až do jeho transportu vrtuľníkom.

40-ročný Paulo Goncalves patril medzi skúsených a obľúbených jazdcov štartovom poli dakarskej rally. Jeho najväčším úspechom je celkové 2. miesto z roku 2015. Jeho smrť bola pre všetkých veľkým šokom a organizátori sa po stretnutí s jazdcami rozhodli dnešnú 8. etapu pre kategóriu motocyklov a štvorkoliek  zrušiť.

Jazdci sa na štart opäť postavia zajtra (14. 1.) a súťaž bude pokračovať 9-tou etapou. Štefan Svitko sa drží v elitnej desiatke a patrí mu 10. priečka priebežného poradia.

Zdroj: SMF, dakar.com