Connect with us

Spravodajstvo

Dobre rozbehnutý víkend v Aragóne skončil pre Búlika pádom

Publikovaný

on

Uplynulý víkend hostil španielsky Motorland Aragón štvrté preteky šampionátu FIM CEV Repsol. 13-ročný Michal Búlik jazdiaci za team IGAX v triede ETC sa bez problémov kvalifikoval do hlavných pretekov. Prvé preteky však po ťažkom páde nedokončil a vzhľadom na rozsah zranenia nemohol nastúpiť ani do druhej jazdy. Cieľ získať prvé body v ETC zostal teda po Aragóne nenaplnený.

Od štvrtka vládlo v Alcaníze tropické počasie, keď sa teplota v tieni prekračovala 45°C a teplota trate sa blížila k 60°C. V prvých dvoch tréningoch si musel Michal najazdiť trať a brzdné body, keď na nej naposledy jazdil ešte na oveľa slabšej motorke triedy Moto4. V tretej jazde sa už v druhom kolena motocykli vyskytol technický problém, čo znamenalo koniec štvrtkových tréningov. Ani v piatok sa teplotyoproti štvrtku nezmenili. Michal svoj najlepší čas dokázal vylepšiť, strata na najlepších bola však stále vyše dvoch sekúnd.

Tropické počasie pokračovalo aj v sobotu. Michal zvládol prvú kvalifikáciuvýborne, keď v celom jej priebehu zrýchľoval a v jej závere obsadil 14. miesto v skupine A a zajazdil 25. čas celkovo. Do druhej kvalifikácie sa ešte viac oteplilo, vďaka čomu takmer nikto z jazdcov nezrýchlil. Po zlúčení časov oboch skupín to pre nášho jazdca znamenalo 27. miesto na štartovom rošte.

V nedeľu sa počasie úplne zmenilo. Niekoľko prehánok od rána spôsobilo, že sa warm up išiel na vode. Michal saňom cítil výborne. Zrýchľoval v každom sektore a 15. miesto zo 40 jazdcov, ktorí sa kvalifikovali do hlavných pretekov bolo pre všetkých v tíme IgaX dobrou vzpruhou.

Pred prvými pretekmi prestalo pršať a začalo sa otepľovať. Po príjazde zo zahrievacieho kola všetky tímy na štartovom rošte vymenili mokré pneumatiky za suché. Štart sa Michalovi vydaril, keď sa posunul o dva rady dopredu. Po súbojoch prechádzal cieľom prvého kola na 25. mieste a druhého už na pozícii 22. V treťom kole však v zákrute č. 12 dostal highsider a dobre rozbehnuté preteky sa preňho skončili. Návšteva medical centra potvrdila zlomeninu pravého členka, čo znamenalo koniec úspešne rozbehnutého víkendu. 


 Milan Búlik:Veľmi ma mrzí ako sa skončil tento víkend. Michal v celom jeho priebehu zrýchľoval. So zajazdenými časmi som veľmi spokojný, pretože strata na top ten bola veľmi malá. V kvalifikácii jazdil presne podľa dohodnutej stratégie a len malý výjazd mimo stopy v poslednej zákrute poslednéhokola ho pripravil o oveľa lepšie umiestnenie. Vo warm upe na vode to bolo dokonca 15. miesto celkovo. Škoda chyby v treťom kole, keď vyšiel mimo suchú stopu až na bielu čiaru, čo ukončilo naše snaženie. Na motorke sa cítil dobre a bez problémov predbiehal. Až do pádu som bol s jeho výkonmi veľmi spokojný a veril v prvý bod v ETC. Michal sa v novej kategórii medzi najlepšími jazdcami Európy vo veku od 12 rokov rýchlo adaptoval a ja sa z jeho výkonov veľmi teším. Rýchlosť má dobrú, len musíme zapracovať na konštantnosti. Teraz nás čaká liečba a rehabilitácia, vďaka čomu prídeme o preteky Alpe Adrie v Oscherslebene. Verím, že sa dá čo najskôr do poriadku, aby sme mohli naplniť ciele, ktoré sme si do tejto sezóny dali.“

Ďakujeme partnerom: IgaX Team, BOS Búlik s.r.o., Redox Lučenec, BRS Technology, Top Kraft , Maco Racing, RST, Vágner sport, Paolo Slovakia, Boneko, Dunlop, Moto-cup.sk, Slovenská motocyklová federácia.    

Tlačová správa Michal Bulík

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri