Connect with us

Spravodajstvo

Ducati 2020 – 3 nové modely, 5 nových verzií existujúcich modelov a 3 e-bicykle

Publikovaný

on

Ducati je ďalšou značkou, ktorá predstavila svoje novinky na rok 2020 ešte pred začiatkom milánskej výstavy EICMA. V tomto prípade počas celosvetovej dilerskej konferencie v talianskom Rimini a podľa toho čo sme videli, máme sa na čo tešiť.  


3 nové modely

Na rok 2020 prichádza trojica nových modelov. Streetfighter V4 je asi najočakávanejším modelom spomedzi trojice predstavených noviniek. Základom je samozrejme Panigale V4, V skratke sa dá povedať, že na superšporte sa odstránili kapoty a pribudli rovné riadidlá. Výsledkom je mimoriadne vydarený extrémny športový naháč so suchú hmotnosť 178 kg a 208 k výkonu, ktorý zabezpečuje motor Desmosedici Stradale V4 o objeme 1 103 ccm. Kombinácia, ktorá stavia top naháč Ducati na úroveň čistokrvných superšportov. Naviac vo verzii S vybavenej výfukovým systémom Akrapovič výkon stúpne až na 220 k a hmotnosť klesne o ďalších 6 kg. Ducati Panigale V4 prichádza na rok 2020 so sériou úprav, ktoré robia jazdu ľahšou a menej únavnou. Rám s upravenou tuhosťou, zlepšuje stabilitu a zvyšuje istotu v extrémnych náklonoch. Dizajn vychádza z top modelu Panigale V4 R s optimalizovanými otvormi nasávania vzduchu a „krídelkami“, ktoré pri vysokých rýchlostiach menia obtekanie vzduchu a vytvárajú prítlak na predné koleso. Inovovaná elektronika ukrýva systém trakčnej kontroly DTC EVO 2 a o rýchlejšie radenie sa stará elektronický asistent radenia DQS EVO 2. Motor V4 o objeme 1 103 ccm posiela na zadné koleso 214 k výkonu. Posledným novým modelom je superšport Panigale V2. Nový dizajn ukrýva dvojvalec Superquadro o objeme 955 ccm, ktorý disponuje maximálnym výkonom 155 k a krútiacim momentom 104 Nm. Okrem toho má jazdec k dispozícii najmodernejší balík elektronických asistentov a športovú jazdu si tak môže bezpečne užiť širší okruh jazdcov.  


5 nových verzií existujúcich modelov Ducati na rok 2020 pripravila aj nové farebné verzie pre svoje existujúce modely. Modelový rad Scrambler sa dočkal novej verzie v podobe modelu Icon Dark s motorom o objeme 800 ccm. Nasledovala Multistrada 1260 S Grand Tour pripravená na komfortnú diaľkovú turistiku. Dve nové verzie Diavela s označením Ducati RedDark Stealth. S novou farebnou kombináciou prichádza aj Monster 1200 s označením Black on Black.  


3 e-bicykle

Ešte pár rokov dozadu by predstava bicykla s nápisom Ducati na ráme vyznela asi dosť komicky, no časy sa menia a s príchodom elektrických bicyklov sa do tohto odvetvia zapája stále viac tradičných motocyklových výrobcov. Po úspechu modelu MIG-RR, Ducati na rok 2020 pripravila až trojicu elektrických modelov. MIG-RR Limited Edition predstavuje absolútnu špičku s najlepšími komponentmi akými sú karbónové ráfy kolies alebo elektronické radenie a bude vyrobený v 50-kusovej limitovane sérii. Potom nasleduje cenovo dostupnejší, no stále prémiový model MIG-S a napokon mestský bicykel E-Scramler.

Ducati 2020 – 3 nové modely, 5 nových verzií existujúcich modelov a 3

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri