Connect with us

Spravodajstvo

Ducati 2024: Nová Multistrada V4S Grand Tour

Publikovaný

on

Ducati pokračuje vo svojom seriáli postupného predstavovania noviniek pre rok 2024. Tento krát je to nová verzia modelu Multistrada. Už pri predstavení modelu tvorcovia zamýšľali vytvoriť univerzálny motocykel, ktorý má v sebe všetko, po čom môže túžiť každý motorkár. Od novej Multistrady možno čakať to najlepšie technickej a výkonovej stránke, čo môže značka ponúknuť. Pozrime sa na ňu.

Motor s parametrami športového špeciálu

Pod nádržou búcha srdce štvorvalcového motora do V s objemom 1158 ccm s označením V4 Granturismo. Motor poskytuje výkon „skromných“ 170 koní a 125 Nm. Za tieto čísla sa nemusí hanbiť žiaden super bike, alebo 2 motorky strednej triedy. Motor je navrhovaný na dlhé trasy, k tomu sú prispôsobené aj servisné intervaly. Výmena oleja je výrobcom odporúčaná na 15 tisíc kilometrov, alebo 2(!) roky, kontrolu ventilov nastavili na 60 tisíc kilometrov.

Model V4S Grand Tour je vybavená 4 jazdnými režimami. Konkrétne Sport, Touring, Enduro a Urban. Prvé 2 z nich poskytnú plný výkon, Enduro a Urban budú uškrtené na necelých 113 koní.

Pruženie a elektronické vychytávky

Model dostane v sérii balíky výbavy Travel a Radar. Motorka bude mať adaptívny tempomat, kontrolu mŕtveho uhla, ako aj semi-aktívny podvozok od značky Skyhook už v základe. K tomu funkcia Minimum Preload, ktorá umožňuje zníženie svetlej výšky motocykla, povedzme pri nastupovaní. Ďalej bude prítomná aj funkcia Easy Lift, ktorá slúži na zmäkčenie podvozku pre jednoduchšie preklopenie z centrálneho stojanu.

Výbava, veľmi veľa výbavy!

Nový majiteľ dostane v sérii nastaviteľný plexi štít, chrániče rúk, prídavné LED svietenie, kontrolu tlaku v pneumatikách, vyhrievané sedlo jazdca aj spolujazdca, vyhrievané rukoväte, automatické otváranie veka nádrže a hlavný stojan. Nutnosťou pre cestovný motocykel je súprava kufrov. Pre menších jazdcov je tu za príplatok možnosť dodania motocykla so zníženým pružením. Takže predsa len niečo za príplatok.

Ruku na srdce. Chýba niečo vo výbave? Za mňa je tam toho viac než dosť. Koľko si ale pripraví nový majiteľ? Cena bola stanovená na 26 990 EUR. Je to veľa peňazí, ale pri exkluzivite značky som čakal za takúto výbavu o čosi viac.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri