Connect with us

Spravodajstvo

Dve pódiá Maxima Repáka v nemeckom Oscherslebene

Publikovaný

on

  Cez víkend sa v nemeckom Oscherslebene konalo štvrté podujatie európskeho pohára a medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria. V triede Supersport 300 štartoval aj 12-ročný slovenský pretekár Maxim Repák jazdiaci za tím Halbich Motosport, ktorý po výborných výkonoch vybojoval dve umiestnenia na pódiu.  

Napriek tomu, že pre nízky vek nemôže bodovať do európskeho pohára, pravidelne sa na pretekoch umiestňuje na predných priečkach. Svoje kvality potvrdil práve aj v Nemecku, keď vo všetkých výsledkových listinách víkendu neskončil horšie ako na treťom mieste a dokázal konkurovať starším súperom so skúsenosťami zo svetového šampionátu a ďalších medzinárodných seriálov. V kvalifikácii Maxim vybojoval druhé miesto a rovnako druhý skončil aj v prvých pretekoch. V nedeľu bol v cieli tretí.   

Maxim Repák: „Keďže sú letné prázdniny, využili sme možnosť trénovať na tomto okruhu už v utorok. Tým pádom sme už do piatkových voľných tréningov šli s perfektne nastavenou motorkou, čomu zodpovedali aj dosiahnuté časy. V kvalifikácii sa mi podarilo zajazdiť druhý čas, takže som do pretekov štartoval práve z druhého miesta. Po dobrom štarte som jazdil na druhej priečke za Holanďanom Rickom Dunnikom, až kým sa cezo mňa dostal Oliver König. V závere Rick po chybe spadol a do cieľa som tak prišiel druhý. V druhých pretekoch sme sa s Oliverom a Rickom vzájomne predbiehali, čo bol pre mňa veľký zážitok. V závere som nechcel riskovať a došiel som do cieľa s istotou na treťom mieste. Boli to krásne preteky a jazdenie s týmito súpermi mi dalo veľmi mnoho, keďže ide o skúsených európskych pretekárov. Naše časy boli veľmi vyrovnané a mňa teší, že som v oboch pretekoch dokázal zajazdiť druhý najrýchlejší čas na kolo. Obom súperom gratulujem k výsledkom. Ďakujem tímu Halbich Motosport za výborne odvedenú prácu nielen na motocykli, ale aj pri starostlivosti o moje jazdenie. Už teraz sa veľmi teším na ďalšie kolo seriálu, ktoré sa uskutoční o mesiac v chorvátskej Rijeke.“  


Tlačová správa  

Autor: Richard Karnok

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri