Connect with us

Spravodajstvo

EICMA 2018 začína už zajtra…

Publikovaný

on

Po chudobnejšej výstave Intermot v nemeckom Kolíne sa o slovo hlási ďalší z vrcholov tohtoročnej motorkárskej jesene, milánska výstava EICMA, čo je už 76. ročník najväčšej svetovej výstavy motoriek a príslušenstva.
Ale aj EICMA môže byť „prekvapením“, pretože pokiaľ ste pred rokmi v začiatkoch EICMA na novom, futuristickom  výstavisku museli obísť haly od 1 až po 22 (vrátane poschodí), dnes sa výstava rozložila iba v halách 9, 11, 13, 15, 22 a 24 čo je menej ako polovica oproti začiatkom.

EICMA otvára svoje brány verejnosti už vo štvrtok 8. 11. a končí v nedeľu 11. 11. 2018. Cena jednodňového vstupu začína na sume 19 Eur, no organizátori tradične ponúkajú rôzne zľavy a špeciálne ponuky o ktorých sa viac dozviete na webových stránkach výstavy.

Taliani sú stále džentlmeni, ženy majú vstup v piatok 9.11. tradične zadarmo.

Možností ako sa dopraviť do Milána je veľa, no asi najpraktickejším spôsobom je využiť leteckú dopravu na jednej z liniek, ktoré každodenne lietajú nielen z Bratislavy ale aj Viedne, aj keď v tejto chvíli by ste letenku v dobrej cene nekúpili. Tak ak letenku nemáte, už môžete sadnúť len do auta alebo vlaku?

Ako cestovať do Milána, pokiaľ ste prešvihli letenku?
Cesta vlakom z Bratislavy môže byť tiež zaujímavá a trvá iba cca 12 a pol hodiny s prestupmi. Navyše môže byť veľmi pohodlná, pretože si vo vlaku oddýchnete a na výstavisko prídete plný síl. Spojenie si ale treba precízne naplánovať a je to možné i v tejto chvíli.
Cesta autom z Bratislavy cez Rakúsko vám bude trvať cca 9 a pol hodiny ale k tomu prirátajte prestávky, tankovanie  a mýtnice, takže 11 hodín.
Cesta autom z Košíc vás pošle cez Maďarsko a Slovinsko  a trvá 12 h plus povinné prestávky.

Samotné výstavisko je ľahko prístupné nielen verejnou dopravou (konečna stanica metra Rho), ale aj autom vďaka svojej polohe na vonkajšom okraji mesta medzi diaľnicami A4 a A8.

Ak prídete do Milána, na výstavisko cestujte metrom (trasa M1) –  pripravte si kondičku a pohodlné topánky. Metro je alternatíva najrýchlejšej mestskej dopravy a to aj v prípade, že ste do Milána prišli autom a bývate niekde v blízkosti stanice metra. Ak vystúpite z metra na konečnej stanici pri výstavisku (Rho), tak potrebujete prejsť peši cca 800 metrov, kým sa dostanete k prvej výstavnej hale č.: 9, pretože výstavné haly sú presne na opačnom konci od zastávky metra.

Ak nechcete dostať pokutu, kúpte si správny lístok
Stanica Rho je  poslednou, počas výstavy a pokiaľ cestujete na výstavu z mesta potrebujete lístok za 2,5 Eur. Nenechajte sa zlákať lacnejším 90 minútovým lístkom za 1,5 Eur. Prečo? Pri vystúpení na stanici Rho vás v peších koridoroch môže prekvapiť celá armáda kontrolórov a pokuta za nesprávne cestovné je asi taká, ako by ste nemali žiaden lístok. Nepodceňujte to..

Konečne výstava! Pripravte sa na veľké premiéry
Zdá sa, že súboj dvoch veľkých výstav nasledujúcich krátko po sebe vyznie pre milánsku výstavu. Zatiaľ to samozrejme nevieme s určitosťou povedať, ale keď sa pozrieme na report z Kolína je evidentné, že väčšina výrobcov si nechala hlavné „esá v rukáve“ do Milána. Minimálne Yamaha a KTM svoje najočakávanejšie premiéry v podobe modelom 700 Ténéré a 790 Adventure ešte stále udržuje v tajnosti. Honda rovnako ukázala len časť z toho, čo pripravuje na rok 2019. No a je viac ako pravdepodobné, že aj domáce značky ako Ducati a Piaggio Group si nechajú to najlepšie až do Milána. Dokonca aj BMW plánuje predstaviť novú generáciu superšportu S 1000 RR až v Miláne.

Tradične bohatý sprievodný program
Výstavisko v Miláne je svojou rozlohou impozantné a ponúka veľa možností na ďalšie aktivity a sprievodný program. Jednoznačne najväčšiu plochu zaberá samostatná sekcia s názvom Moto Live, ktorá sa rozkladá na vonkajších plochách vedľa výstavných hál. Veľká asfaltová plocha sa premení na multifunkčný offroadový okruh a na svoje si prídu priaznivci motokrosu, endura, supermota, trialu alebo FMX. Program je doslova nabitý a pravidelne tu nájdete špičkových jazdcov z top svetových seriálov, ktorí si toto podujatie nenechajú ujsť.
To však ani zďaleka nie je všetko a vo výstavných halách sú samostatné špeciálne sekcie, ktoré sa venujú bezpečnosti jazdy, populárnym elektrickým motorkám a bicyklom, startupom a inováciám, customu, alebo v sekcii venovanej jazdenkám si môžete prísť vybrať jazdený motocykel alebo rovno veterána. Prehliadka najnovších motocyklov a príslušenstva tak ani zďaleka nie je všetko, čo na vás v Miláne čaká.

Viac info na www.eicma.it

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri