Connect with us

Spravodajstvo

Exkluzívna Ducati Panigale V4 Superleggera je na svete

Publikovaný

on

Talianska značka predstavila momentálne najexkluzívnejší superšportový motocykel na trhu. Superleggera V4 je vôbec najvýkonnejším a technicky najpokrokovejším sériovým modelom aký Ducati vyrobila. Na trh sa dostane len limitovaná 500 kusová séria individuálne označených modelov.


Ducati svojim najnovším dielom opäť posúva hranice exkluzivity pre športové motocykle, ktoré môžete používať v bežnej premávke. Nový model Superleggera V4 je jediným sériovým motocyklom, ktorého kompletný podvozok (rám, podsedlový rám, kyvná vidlica a ráfy kolies) je vyrobený z kompozitných materiálov. Vďaka tomu je hmotnosť podvozku nižšia o 6,7 kg v porovnaní so štandardnou verziou Panigale V4.

Veľká časť komponentov je vyrobená z uhlíkových vlákien a okrem kapotáže sú to aj prítlačne „krídelka“, ktoré sú inšpirované systémom, ktorý používal továrenský tím Ducati MotoGP v roku 2016. Pri rýchlosti 270 km/h vytvárajú prítlak až 50 kg, čo je o 20 kg viac ako model Panigale V4 R.

  Pod kapotážami sa ukrýva motor V4 o objeme 998 ccm, ktorý produkuje 224 k výkonu a po namontovaní špeciálneho racingového kitu stúpne až na 234 k. Racingové gény tohto motora podtrhuje suchá spojka. Špeciálna prístrojovka je prakticky identická s panelom špeciálu Desmosedici GP20. Vďaka použitiu exkluzívnych materiálov, kde okrem spomínaných kompozitných materiálov nechýba titán, zliatina horčíka a hliník klesla suchá hmotnosť tohto modelu na 159 kg (o 16 kg menej ako Panigale V4).

 V kombinácii s ohromným výkonom motora sa podarilo dosiahnuť na sériovom modeli rekordný pomer výkonu a hmotnosti, ktorý je 1,41 k/kg a po nainštalovani racingového kitu je to dokonca 1,54 k/kg. Netreba samozrejme zabúdať na špičkovú elektroniku, ktorá okrem trojice štandardne naprogramovaných režimov ponúka až 5 ďalších režimov, ktoré sú individuálne nastaviteľné. Exkluzívny systém pruženia Öhlins využíva prvky vyvinuté na špeciáloch MotoGP.

Ducati vyrobí len 5 týchto exkluzívnych motocyklov denne a do konca roka vyrobí celú sériu 500 kusov. Prvé kusy sa zákazníkom dostanú už v júni tohto roku. Noví majitelia sa môžu okrem samotnej motorky tešiť aj na bonus v podobe možnosti vyskúšať si na okruhu Mugello model Panigale V4 R postavený podľa špecifikácii superbikového špeciálu s ktorým Ducati jazdi seriál WSBK. Ešte lepší darček čaka na 30 šťastlivcov, ktorí s kúpou Superleggery V4 získajú aj možnosť vyskúšať si na okruhu špeciál Desmosedici GP20, ktorý v seriáli MotoGP používajú továrenský jazdci Dovizioso a Petrucci, samozrejme s plnou podporou technikov zo športového oddelenia Ducati Corse.

Exkluzívna Ducati Panigale V4 Superleggera je na svete

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri