Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 15,511 až 15,525 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102548
    VANUCCI
    Účastník (Participant)

    😎Tak je to správne Papi už stavia a buduje  👍  alebo budoval, ale v pohode  🙂

    #102549
    ahojko
    Účastník (Participant)

    papi, 

    este dobre ze si jej nekupil bicyklik

    s cervenymi kolesami, ale so zltymi…

                        😈  🤐  😁 
    #102550
    VANUCCI
    Účastník (Participant)

    😎 serusko, ale základ je rám a ten je červený  😈

    #102551
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Hybajte s tou politikou do riti.

    K bicyklu: VANUCCI, ano, je červený, lebo sme kúpili pre dcéru. Srdce mi krvácalo, lebo som tvrdý pravičiar a chcel som chlapca s modrým bicyklom. 😁 

    Ale chcem k tomu niečo iné, nakoľko je v pôvodnej skupine 40+ už kopec 50+, 60+ a starších dedkov-kutilov.

     😈  Dôvod nasledujúceho mudrovania a masírovania si ega:

    Jeden známy, keď videl u švagra môj „výtvor“, spravil niečo podobné, ale „vylepšil to“ – kolieska sa mu pohybovali len smerom hore-dole po zvislici (nejaký perák-systém, či čo) a chlapec mu s tým furt padal. Systém som nevidel, len švagor referoval, že bolo to dokonca o niečo zložitejšie, ako moje…

    Tak pre iniciciatívnych a vylepšovaniachtivých dedov (máme takých dedov pár 😁  ):

    Moja geometria je premyslená a vymakaná (jak ináč?  😈  ), v jednoduchosti je krása.
     
    1) Pri náklone narastá rozchod medzi pomocným kolieskom a zadným kolesom, pri maximálnom náklone až na cca 140 % pôvodnej hodnoty. Znamená to, že koleso podopiera bajcykel (snažiaci sa prevrátiť) na stále dlhšom rameni, teda podopieranie silnie zvyšujúcim sa náklonom. Neprevráti sa, nikdy sa to nestalo. Treba ale mať spoľahlivý koncový doraz, aby sa vodiaca tyč „teleskopu“ nemohla dostať až medzi špice kolesa.

    2) K tomu pri stláčaní tiež účinne narastal odpor pružiniek, takže pôvodný zámer zohnať progresívne pružiny bol zrušený. Kým by som niečo súce zohnal, dcéra to nechala celé demontovať. Šak už mala dva roky a také kolieská potrebujú vraj len malé deti…

    #102552
    Hog
    Účastník (Participant)

    Papi to nakousl………….je to elektrokopie Yamaha Vitago XV 1100 móóóc pěkná !

    Škoda, že se nenachází v oblastech českých !

    Mám dva vnuky 4 a 6,5 roku:  Ta by jim  p a s o v a l a !

    Jenom Vás čtu, nezúčastňuju se, ale ta motorčička mě nedala abych neokomentoval !

                                                                                                     Váš  J.E. Hog 🙂 

    #102553
    maco
    Účastník (Participant)

    Papi, drzá otázka- aké výhody mala odpružená verzia pomocných koliesok, oproti klasike ?  😎

    #102554
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Maco, je to prkotina, nechajme to tak. Už ľutujem, že som to pridal. 😁 

    Ale keby, priprav si čipsy a prečítaj včerajšie príspevky z 11:39 a zo 17:52.

    Ak by si stále nezistil výhody, venuj pozornosť stati o chlapčekovi z vedľajšej ulice a mojej poznámke o tom, ako rychlo si malá osvojila správanie sa bicykla bez pomocnách koliesok, pričom ich mala.

    O to mi v prvom rade išlo, aby tie kolieska moc nezasahovali do správania sa bicykla, cieľom bolo s nimi sa naučiť  jazdiť bez nich.

    Malá predtým už mala najazdených tisíce kilometrov na trojkolke a bála sa bicykla, takže pomocné kolieska pomohli aj psychicky. Zasiahli ale len vtedy, keď ich už ozaj bolo treba.

    Až sama prekvapivo rychle zistila, že už ich netreba.

    Také to malo výhody, že to nemalo nevýhody. A to už je úspech, nie? 😁

    #102555
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Zabudol som napísať, že dneska by to šlo… 😈 👍

    Dúfam, že batérie máte dobité, gumy nahustené.

    Mali by ste vyjazdiť ten starý bendzzin, nech to tam nehnije – a natankovať čerstvý.

    Včera som bol odfotiť snežienky, ale kui, ešte nekvitnú.

    Súdruh Donald Tramp mal asi pravdu, globálne oteplovanie je humbug… 😈 

    #102556
    apa
    Účastník (Participant)

    Ja som včera namontoval na V-Stromiho kufre od momula, už nebudem len skútrista ale aj adventúre, lebo to je napísané na kufroch 🙂 😁 , dal by som sem fotku ale z rajče stránky to nefunguje a vymýšľať vymyslené sa mi nechce.

    A dnes skúsim prvýkrát tohto roku naštartovať Yamahu, uvidím. Mala vlani po sezóne totálne vydr*ný akumulátor, tretinka nevypla vyhrievanie rukovätí, ktoré ten amatér servisný mechanik namontoval bez relátka priamo na baterku.

    Idem na to.

    #102557
    maco
    Účastník (Participant)

    OK Papi, tako to potom malo svoj zmysel  🙂 
    Oné, dnes som štartoval aj ja gixero, len na stojane, lebo tam nemám brzdové platničky. No a karbesy musia ešte raz dole a bude sa pridávať + 1 otáčka na pilotovi screwovi podľa Retra. 🙂

    #102558
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Hlavne pre retra z maleho muzea…

    Aby Papi neplakal tak jedna aj z jeho kraja…

    Jedna zaujimava…

    Dve californie, rozne kubatury…

    #102559
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Maco, aj my sme dnes pridávali 1/2 otáčky, ale na šulci.

    Viac sme nemali odvahu, šmyk sem, šmyk tam.

    Ráno ešte mrzlo a aj poobede bolo najviac +10° C (voda + 84° pri semafóroch  😈 ). 
    Asfalt studený, pneu studené, v lesíkoch miestami mokro, nebolo to ešte ono.

    Ale aj tak sme vyškerený v prilbe vedeli, že YESSS, to je ono! 👍  😈 

    #102560
    maco
    Účastník (Participant)

    Heský, už bolo treba 🙂  🙂  🙂

    #102561
    Goldy
    Účastník (Participant)

    Ešte nie je 15°C, 😠 ja ešte vydržím. Vyderžaj, pioner!! 🤐

    #102562
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Goldy, obliekaj sa rychle, už je 11 a pol, o jednej vyrážame! 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 15,511 až 15,525 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri