Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 15,661 až 15,675 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102698
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Mlhoš, nie moc lichotivé, ale trefné…  Trefné oznámenia ale nedávam.  😁

    Expert síce nie som a v Lidli pivo nekupujem, ale figúra sedí…  😁 

    No, lepšie už veru bolo… 😈 

    Toto som fasoval od bulharského spolužiaka, terasa hotelu Devín, cca 1976.

    Bulhar Orlin Christov Bikov, Ďaďo z Popradu a pán Jon Lord … 😈 

    #102699
    bobolak
    Účastník (Participant)

    Kua Papi, tam sme pachli raz za uhorský rok,, 😶 pivo plzeň,fajne vychladená,ale 10kčs  😟 to boli 4 pivá v sladovni teda u mamuta..hehe

    #102700
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Bobo, šag ani my sme tam nevysedávali každý deň. 

    Občas sme vysedávali aj v Kyjeve. 😁 

    Ale v Bratislave sa dalo veľmi dobre zarobiť, v zime bol síce len po nociach nejaký sneh, ľad, kolajnice (DPMB), Dimitrovka, prípadne nočné vykládky vagónov, pre kočky len Figaro.
    Ale jar a jeseň ELDORÁDO, po internátoch behali „lovci pomocných pracovníkov“.
    Rozmaznaní domorodci o tom nevedia, lebo vysedávali v Mamute.

    Cez víkend sme mali na stavbách (hlavne indivindi výstavba Karlová ves) najprv 30,- Kčs na hodinu, neskôr až 40,- Kčs. Študenti boli vyspelí „odborári“ a keď sa celý internát dohodol, že pod 40 korún nebereme, tak páni primári, dentisti a vexláci, no a vysoko postavení súdruhovia  tých 40 aj dali. 😈 

    Keď sme potiahli od 6:00 do 16:00 sobotu aj nedeľu, mali sme za dva dni 800,- korún, čo sme celý týždeň nestihli prepiť a keby sme furt v Mamute sedeli, by sme aj umreli… 😁 

    #102701
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  No, musím to napraviť, lebo jak sa čítam, tá snaha byť vtipný vyzerá na nejaké machrovanie a stavia ma, skromného abstinenta, do falošného svetla… 😁 

    Elitné hotely sme samozrejme moc nepreferovali, našou obľúbenou destináciou bol „Hasič“ na polceste medzi školou a internátom. Vzdialenosť do školy sa hravo zvládla aj peši (Bernolákova ul. – Radlinského), teda veľmi výhodná lokalizácia aj smerom tam, aj späť.

    😁  Až tak výhodná, že niektorí sa  U hasiča pozabudli na celý deň už cestou do školy. 😁 

    Z druhej strany internátu sme zas mali pivovar Štein aj s reštauráciou, celú noc tam bolo počuť rinčanie fliaš od piva, kua, toľká provokácia… 😁

    Veru, neboli to ľahké časy, len čo je pravda… 😁 

    #102702
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Kua Papi, ty si starší, ako tisícročná včela  😁

    #102703
    apa
    Účastník (Participant)

    A u Steina mali spínač svetiel presne tam kde som sa pri jemnom konzumovaní toho ich nie veľmi dobrého piva oprel lopatkou (tou kosťou). Keď som už asi šiestykrát zhasol v celej krčme svetlá skoro nastala bitka ale potom nenastala lebo som zažal aby som krigel videl.

    #102704
    maco
    Účastník (Participant)

    Ja som u Hasiča alebo Mýtnika vysedával v r 75,76. Ale mal som rád aj Smíchovskú a Alžbetku, vlastne celé okolie Radlinského.  😁 Aj Štaina.  😁 A keďže som to poznal lepšie, ako stavebnú mechaniku, tak to aj skončilo. Nástup na ZVS po 2 rokoch stavariny 🙂

    #102705
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)
    😈  eXeBaT, jasné, že som starší, šak Jakubisko len knižky o včelarine začal zháňať, keď ja som už med olizoval z pupkov priateliek… 😁
    Inak aj Bobolaka musím usmerniť, lebo ja som pobudol v Bratislave od 1975 do 1980, a to Mamuta ešte len prerábali zo starej sladovne na novú chlastáreň.

    Takže keď sme sedeli na terase Devína, ani Bobo ešte nevysedával v Mamute.
    Až potom, keď tam našiel po mojom odchode mne zarezervovaný, ale uvolnený flek… 😁 

    Maco, a my sme určite museli slopať spolu, len vtedy ešte nebolo jasné, kto ten druhý kkt je. Teraz už v tom ale máme jasno …  😁  👍 

    Dnešný výjazd ani nie okolo komína, ale len vovnútri komína, musím makať, bo v lete nebudeme mať vodu.

    Ale som stihol ňáký fotoreport, bo som sa vyskytol aj okolo teho euro-tunela, kerý má pracovný názov most: 😁 

    #102706
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Papi, dá sa zväčšiť nejako tá fotka? Bo na MR keď klikneš na foto, tak sa otvorí vo zväčšenom formáte. Tuto je také malé, že ani okulármi na ňu nevidím. 😁

    #102707
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Orle, tá fotka je skombinovaná zo siedmych, moje origináli sú po 4 až 4,6 MB. 😈

    Samozrejme mi to nezobralo, tak som postupne zmenšoval. Keď to zobralo, celok mal 1,15 MB.

    Ani mne sa nepozdávalo, že tu na stránke už je to strašne nekvalitné, stiahol som to zo stránky späť a vidím, že ani nie 90 kB… 

    Čil budz múdry. 😈

    Pár detailov som fotil optickým zoomom, povedz, kerý ťa zaujíma a hodím to sem.

    #102708
    Retro
    Účastník (Participant)

    Ta daj fotky jednotlivo a nerob umenie…Lorde😀😀😀

    #102709
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Jednotlivo nemôžem, mám ich vyše 20.

    Ale doteraz prešli aj skupinové, a ak sa stiahli, mali rešpektovateľnú kvalitu.

    Ale toto má jeden rozmer možno pre poštára preveliký a asi pixely sú maximalizované v každom smere, tak poštár skuený automaticky zredukuje celý rozmer 😁 

    U mňa sú aj zväčšené detaily ešte celkom obstojné…

    #102710
    bobolak
    Účastník (Participant)

    Papi nigdy som nesledoval letopočty kedy,kde otvarali krčmy,ale v rokoch tebou uvadzanych“ od 1975 do 1980,“som už bol trojnasobný tato,slušne som pracoval a na pivo som chodil do Srnčíka na Devíne 😁 Kde v tých časoch nikdo tam nechcel byvať a dom od Márie Terézie som prerábal vlastnoručne a kua ani 30 ani 40 mi nigdo nedal…. 😟

    #102711
    ahojko
    Účastník (Participant)

    …som u Hasiča alebo Mýtnika vysedával v r 75,76…

    Maco, Papi, 

    a viete vy co bolo medzi Mytnikom a Hasicom??

    Gymnazium Vazovova 6, kde som v 1975 zmaturoval.

    Takze iba prvy polrok r. 75 som aj ja asi sem tam o vas

    lokte odieral…Lebo roky predtym ste tam este neboli,

    a dalsie som potom vysedaval u Bolsevika pod Slavinom,

    (200m nad nasim barakom) a vela litrov splachol  vo

    Funuse v Horskom parku…..

                              😈 
    #102712
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Kui,
    každý máme svoju krčmu. Ja som v Blave poriadne ani nebol. 
    Moje materské mlieko bolo Šariš 12, na ňom som vyrastal.
    V Snine to bol najmä hotel Družba, a v Košiciach (bzmg city) Letná, pri inťákoch B-nemcovej a F-urbánka.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 15,661 až 15,675 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri