Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

  • This topic has 16,925 odpovedí, 115 hlasov, and was last updated pred 3 years by maco.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,276 až 16,290 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103314
    Retro
    Účastník (Participant)

    On má RG 500 Gamma, čiže sériovku na značkách. To je špeciál na akých jazdili Sheene, Uncini, Lucchinelli atď. A zbytočne bude chodiť, motor je už preč😀. Bolo ho treba len zoradiť. Tzn. štyri jednotlivé kľuky s hriadeľom zapaľovania a načasovať šupatka.

    #103315
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Zase to tu zdechlo, nikto nič nepridá, ani majitelia veľkých archívov.

    Síce sezóna v plnom prúde, asi všetci jazdia.

    Dám aspoň jednu dnešnú „z teho Japonska“ 😈 

    Lapaja som doobeda odmietol, že mi tečie z nosa, ale potom som slnku neodolal a predsa som vybehol, oplatilo sa, už mi z nosa netečie… 👍  😁 

    #103316
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Kva, Papi, 

     si moje tiche tuzby sam zrealizoval.. Bol som sa (na aute) previezt 
    ku kamosovi (tiez v Nitre), a len som tisko v duchu stenal…! 
    Keby som mal dnes motku niekde tu v Nitre, tak by som ju isto
    prebehol,.. krasnych 15*C, gramblave a bolave kolena by na bolest
    isto hned zabudli…  Nuz Mr. Marfy sa isto dozvedel ze idem v aprili
    pod pilku vrtacky skalpely zahnute ihly a nite…. Tak mi to „veeelice“
    sprijemnuje tymto jarnym pocasim,… Nadej umiera posledna!!! 😎 

    #103317
    Retro
    Účastník (Participant)

    Tak jeden z majiteľov veľkých archívov niečo pridá, ale aj musí zareagovať na prispievateľa do českého fóra o Moto Guzzi Bicilindrica. Vôbec tam nespomenul slovenského továrenského jazdca Guzzi Alexanda Kostolániho a to by sa patrilo. A urobil tvrdku!!! Nepíše sa „pomali na pamiatkárskom zozname UNESCO“ ale POMALY. Szörnyű… 😁 
    2 x Alexander Kostoláni a Guzzi 500 Dondolino

    #103318
    Retro
    Účastník (Participant)

    #103319
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Dobrý večer, pán učiteľ, ja tam mám hrubiek o dosť viac, ich počet je adekvátny dvojky zo slovenčiny na maturite…
    Ale ďakujem za upozornenie v zmysle hesla „Nikdy nie je neskoro“ 🙂 

    No a musím sa priznať, že pretekárske dejiny Moto Guzzi veru až tak nepoznám, lebo neviem po taliansky a ten Retro, kto tie dejiny pozná, všetko tají a potom ma zdrbe… 😁 

    Ale ten článok od Cathcarta sa mi páčil, on tam vždy dáva nielen dojmy z jazdy, ale aj kopec zaujímavých technických finesov.

    Ahojko, a ty okamžite začni jazdiť, všetky motorky na svete majú tak zdraviu prospešné vibrácie, že promptne liečia všetky choroby sveta. Mám to vyskúšané… 😈  👍 
    #103320
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Hľadám chorého číňana, ktorý za 50 éček kýchne v našom parlamente. 😁

    #103321
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Orliku  👍 ,

     ale na koho by sme potom nadavali?

                                 😈 
    #103322
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Orle, nerozhadzuj zbytočne peniaze. Kkt = vták, no a koľko je tam kktov, bohate bude stačiť vtáčia chrípka. Tú vraj už tu máme zadarmo… 😈 

    Dobré ráno vespolek, Bolek a Lolek. A Polek Bolívka. 😁 
    #103323
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Pracujem ako predavač v potravinách. Otváracie hodiny sú od 7,00 do 16,00 hod s prestávkou medzi 12,00-13,00 hod cez týždeň. Sobota otváracia doba : 7,00-12,00 hod. Nedeľa voľná. Do pracovného výkazu si píšem po 8 hod na deň cez týždeň a 5 hodín za Sobotu. Od roku 2005 som jediný zamestnanec na tejto prevádzke. V bežnom roku mám voľné len prikázané štátne sviatky a Nedele. Môj zamestnávateľ mi každoročne prikazuje čerpať dovolenku jeden deň v týždni. Posledné roky je týmto dňom utorok. Zostatok z minulého roku mám 17 dní. (Podarilo sa mi vybrať 5 dní v júli). Na príkaz zamestnávateľa budem ho citovať: „predajňa od 3. 2. 2020 každý utorok zatvorená do odvolania“. Pre mňa to znamená, že budem v práci päť dní a v ten šiesty deň dovolenka. Tá dovolenka ktorú si nevyberiem sa mi prenesie do budúceho roka a celé sa to opakuje dookola. Jediná výnimka bol rok 2018 kedy sa zamestnávateľ pozabudol a ku konci roka hrozilo, že mi ostane 50 dní a k roku 2019 mi 25 dni prepadne, na čo som ho upozorňoval. ( Roky pred tým som mal zatvorené štvrtky).

    Chcem sa vás opýtať, môže zamestnávateľ disponovať s celou mojou dovolenkou? Má právo prikazovať mi čerpanie dovolenky po jednom dni a v mesiaci, ktorý určí on? Dovoľuje Zákonník práce mať v mesiaci len 4 dni voľna, ( v mojom prípade len Nedeľa)?
    Ja len , že keď už je ten môj utorok.  😈

    #103324
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    U nás utorok chodia smetiari. 😁

    #103325
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Hrušo, daj do Googla „čerpanie dovolenky“ a naskočia ti tam témy na čítanie cez dva mesiace.
    Je ale dosť nachuja, ak si sám.
    Ak ťa niekto bude zastupovať, vykradne ti krám, ak zavreš na dva týždne, ľudia na teba zabudnú…

    Spomenul som si na Slona a Tatošku, majú rodinný obchodík s potravinami, taký vreckový hypermarket. Éj, veru veľa s nami jazdili, kým ten obchod nerozbehli, ale odvtedy sú tam furt a furt, je to tvrdá fuška.
    Jeden denne za pultom, druhý zháňa tovar, zavrieť nemajú odvahu, lebo konkurencia je silná a boja sa straty zákazníkov. Ak ich chceme vidieť, musí prísť banda za nimi, a to sú sami sebe pánom, nikto ich neterorizuje.

    Ono keď má človek šéfa, má to ľahšie, aspoň má koho nakopať do riti…  😁

    #103326
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Papi, si trafil hlavičku po klincovi. Vo všetkom máš pravdu a aj o ujovi Googl.  Ja som sa chcel len trošičku vyžalovať.

    #103327
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Aha, tak to potom musíš začať úplne ináč, napr. zorganizovať jedno stretko, kedy mu pôjdeme dať cez p**u. 😁

    #103328
    Retro
    Účastník (Participant)

    Tu má asi každý všetro v prdeli…. Papi, máš môj môj mail. Šičike servus, motorkári…čo Vás od malička len toto bavilo. 40+ motorkari… Tí 13+ sú možno väčší draci ako Vy 40+…
    Čo by som nikdy nepovedal…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,276 až 16,290 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri