Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

  • This topic has 16,925 odpovedí, 115 hlasov, and was last updated pred 3 years by maco.
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,471 až 16,485 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103509
    ahojko
    Účastník (Participant)

    #103510
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Na odľahčenie komplexu z ťažkých zadkov, politika: 😁 

    Dnes som mal zase fasa zážitok v nemenovanom supermarkete v KN.

    Všetko vychádza od interpretácií občas pochybných nariadení vlády hlupákmi, od minulej svojej aféry to sledujem ostrejšie.

    Len včera napr.:

    Jeden v telke hovorí, že dôchodcovia môžu nakupovať len vtedy a vtedy.

    Druhý, po pár minútach, že kto má nad 65, už len od 09:00 do 11:00.

    Príde tretí a oznámi, že dôchodcom zmenili čas nákupov a majú na to o hodinu menej.

    V správach počujem, že občania nad 65 rokov majú vymedzený čas na nákupy od 9 do 11…

    No a k tomu dali neobmedzenú moc ďalším odrazu majmúdrejším ochrankárom, kerí sú z fleku riaditeľmi zemegule.
    A generálmi.
    Minimálne je to kapitán každý.
    A každá.
    Aby starých ochránili pred vírusmi, sú schopní ich možno aj zmlátiť… 😁 

    Ja som ročník 1955, dôchodca, ale 65 ešte nemám. Ak ma nejaký SBS-kár dovtedy neodstrelí, budem mať len koncom roka.

    Minule ma z Kauflandu vyhadzovala predavačka a oznámila mi, že ako dôchodca, poobede tam nemám čo hladať. A keď sa ešte raz tam objavím poobede, nepustí ma dnu, vyhodí ma. Ona totiž chráni seniorov dôchodcov… Musím od 9:00 do 12:00.

    Dnes v nemenovanom LIDLI zase o cca 10:30 skočila predo mňa jedna tiežriaditeľka zemegule (SBS), že ako si to predstavujem, tento čas je vymedzený pre dôchodcov (bol som na motorke, samozrejme). Ja, že som dôchodca – tak chcela kartu poistenca, ponúkol som občiansky, ten nechcela. Vysvetloval som, že nemám dovrŕšených 65, ale som už na riadnom starobnom dôchodku a spomenul som jej príhodu z Kauflandu. Vyhrabával som občiansky a chcel som ponúknuť, že tú polhodinku počkám, nech majú aj obmedzení ľudia krásny deň – ale odrazu nič po mne nechcela, vydala rozkaz, že pokračujte, nakupijte, lebo už máte len 20 minút…

    Medzitým ale okolo nej prechádzali podozrivo mlado vyzerajúce baby bez povšimnutia…
    Keď som vychádzal von, poučovala troch dedkov a dvoch mladých, nikto nikam!!!

    Problém: Kompetentní  „najmúdrejší“ trepú dve na tri, ešte nikomu tam nedošlo, že dôchodca môže mať aj menej, ako 65. Taký policajt aj menej, ako 50…

    Nijak ma to nešponuje, ale Fica a Ficistov bolo už fakt dosť a bol som rád, že prišla zmena, len mám obavy, že keď korona pominie, títo noví experti sa začnú venovať aj riadeniu štátu… Šak títo urobia aj zákony s milión dierami, Sodoma-Gomora, Cecilko, utekajte, kade ľahšie… 😁 

    Ale ja to len tak, nudím sa, zohrievam si piatkový pôstny kolienkový perkelt s haluškami…
    #103511
    Hog
    Účastník (Participant)

    Papi, a ty se jí divíš ?   Vždyť vypadáš jak kdybys měl pomalu narukovat !  A ještě tam
    přijedeš na motorce ! Na ní to už bylo příliš !

    Mladej kluk a na motorce a cpe se mezi důchodce !  Že Tě není  h a m b a ! 🙂

                                      Doufám, že mě rovnou nezastřelíš až k Vám zase přijedu ! 😛 

    #103512
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Hog, nerob si z dedka puču, je mi jasné, že vypadám, ako hnusné tučné staré prasa, ale to mi nevadí. Keby mi vadilo, by som tak nevypadal… 😁 

     😁   A jakže  nezastřelíš?

    To príde Čech důchodce a už si nemôžem ani trochu zastrielať?
    Veď to je výborná zábava! 😁
    A nekrič pritom „No, please!“, anglicky nerozumiem… 😁 

    Jirka, len aby tento rok ešte to cestovanie povolili…

    #103513
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi, náhodou vyzeráš lepšie ako Švejk na invalidnom vozíku keď vyvreskoval: “Na Bělehrad!”😀
    Takže rukovať by si možno aj mohol… Ale pi.uješ na všetko ako vážny dôchodca😀 Dúfam, že sa z teba nestane niEČV také ako svojho času člen publika na Pasienkoch😀

    #103514
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Retro, že pi.ujem na všetko?

    Ale no… 😁 

    V prvom rade sa zabávam nad okolitým svetom, ale som si vedomý toho, že som vrták od kosti a pre trocha sarkazmu veru nemusím do obchodu. 

    V podstate som absolútny dobrák, ale úspešne to tajím, nikto o tom nevie… 😁 

    #103515
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Retro, 

     ja sa necudujem,.. ved Papi je tiez Slovak

    ako vsetci co sme sa tu narodili, ked nie je

    kvoli comu piˇovat, tak si vzdy najdeme pricinu.

    Ja osobne amaterom vo vlade straaaasne drzim

    palce a som im velmi rad a ocenujem vsetky

    pokroky. V base je zatial celkom krasna zbierka!

    V principe je zname ze ho*no tomu tu mozem 

    rozumiet, kedze 36 rokov som bol v tzv.

    dobrovolnom exile, ale co to som sa aj dopocul

    a aj zopar veciam rozumiem… 

    Ktory zaciatocnik je bezchybny??

    Ja sa pytam sam seba co by som

     a cim by som mohol sam pomoct,

    mam krv a davam ju…

    je jej teraz vraj velka potreba …

    #103516
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Tú navrchu moju tiriadu som napisal uz okolo osmej vecer, ale som ju neodoslal vdaka tomu ze strazim mamininu dusu ked sa rozhodne ze ona jej telo opusti…  neradostna vec, ale je to podla mna prirodzeny koniec nitky zivota… To nebolo ospravedlnenie, iba vysvetlenie…
    A to ze ma pokladnicka v nemenovanom obrovskom obchode sekirovala ze si mam klast veci na pas uuuuplne na kraj a nie trosku dopredu aby sa mi tam zmestilo viacej veci kym predchadzajuci „pacient“ odide, ma viac rozosmialo ako iritovalo.. bral som to s humorom, a zasalutovall som jej ze „jasne šéfe“ prepacte!!  zamnou nikto nebol, takze mi nik pohlavok nedal… 
    Uplne nova situacia, uplne nove vztahy,.. vsetko sa to pomaly vycibrii.. ze kto je kto je kto, a myslim si ze  vsetko zlo je aj na nieco dobree.. Howgh…

    #103517
    Retro
    Účastník (Participant)

    Ahojko, múdro hutorIš👍

    #103518
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Ahojko, že :

    … „V principe je zname ze ho*no tomu tu mozem 

    rozumiet, kedze 36 rokov som bol v tzv.

    dobrovolnom exile.“ …

    Ahojko, nič si z toho nerob, ja napr. mám trvalé bydlisko celý život na Slovensku a tiež ho.no tomu rozumiem. 😁 

    #103519
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Ja som zasa tu 52 rokov v dobrovoľnom exile, lebo mám veľakrát pocit, že som z inej planéty.  🙂 
    Aha, a tiež tomu hovno rozumiem. 😁

    #103520
    Retro
    Účastník (Participant)

    Ja zase nerozumiem tomu, že som do dobrovoľného exilu neodišiel pred niekoľkými desiatkami rokov…

    #103521
    ahojko
    Účastník (Participant)

    ...Ja zase nerozumiem tomu, že som do dobrovoľného exilu neodišiel pred niekoľkými desiatkami rokov…

    Retro

      aaa… myslim si ze v nasom veku kazdy dobre vieme/rozumieme, ze kedy a preco sme urobili/neurobili to ci ono… ked sa to stalo/mohlo sa stat, sme nevedeli presne preco, … ale dnes uz vieme… aj to ze ci to bolo spravne a ci nie, a co sa tym dosiahlo…
         Kuva, zoberte mi ten silny Tatransky caj z ruk prec! Prilis sa zakoktavam… Asi ten Covid-devatnast… kva cislovky mi nejdu!!!

    #103522
    Retro
    Účastník (Participant)

    Ahojko, hmmm… dobrá zamotávka 😁  Príčina a dôsledok atď… Vlastne tak to funguje a treba na to pozerať spatne.
    No a na ten Tatranský čaj dávaj pozor. Celkom dobre sa to pochlipkáva, ale potom zrazu nastane tma a ticho 😁  Zažil som to.

    #103523
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Aspoň že JA tu už rozumiem všetkému.
    Dakto musí.
    Za tie úspešné roky som sa naučil niekoľko právd:

    1. Pravda neexistuje (ani absolútne, ani relatívna, ano objektívna, subjektívna,… žiadna) Každá pravda sa dá vyvrátiť a nikdy neplatí všeobecne (čo je dobre). Dokonca jeden pán napísal o tom knižku, meno si neapamätám.

    2. Nič nie je také dôležité ako JA. Jednoducho povedané. staraj sa o seba a iných si nevšímaj, nikomu neubližij, a nech nikto neubližije Tebe.

    3. Počúvaj, pozoruj, ale nepresviedčaj. Ľudia radi rozprávajú, neradi počúvajú. Dajú Ti otázku, ale svoj názor už majú vytvorený ešte predtým ako im odpovieš.

    atď… tých pravdivých bodov by sa dalo napísať desiatky, ale prihliadnuc na predchádzajúce tvrdenia stačí…

    …ale pozdraviť Vás môžem ne?…
    😶

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,471 až 16,485 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri