Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 5,551 až 5,565 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #89950
    maguma
    Účastník (Participant)

    Lojzo už opustil nemocničné priestory a je už doma, začína pomaličky chodiť po byte a do jari sa hádam dá do richtigu, kto by tlačil táčky s betónom???? 😈  😈  😈  😁  😁 

    #89951
    krivoklat
    Účastník (Participant)

    No, Yoffo, aj iní, išiel som na obed v BA v centre u Jakuba, zaplatil som 3,60, to si pamätám, lebo keby nie, tak neviem kde som mal peňaženku v ruke naposledy, mal som takú veľkú čašnícku, ešte z bývalého klubu, sadol som si s táckou k stolu, kožennú bundu s peňaženkou vo vnútornom náprsnom vrecku som si prehodil cez sedadlo a zjedol som polievku a halušky s perkeltom….  a ako vychádzam von, cítim, že bunda je nejaká ľahká, tak makám vrecká a peňaženka nikde…  🙁  spätne si spomínam, nejakú „tlačenicu“ za mojim chrbtom, ked som si hladný vychutnával gulášovú polievku…..  je to vp**i…tak som sa vrátil, všetko prebehol, nikto nič nevidel, nikde nič nezostalo, obehol som 20 ulíc okolo a každý smetný kôš, nikde nič, navštívil policajtov a volal do banky….  a som nasratý ale už mi je veselšie…  🙂

    len si už nepamätám, čo mi tá policajtka hovorila, čo mám kde riešiť…..  prípadne nejaké pomôcky od „skúsenejších“…

    #89952
    bobolak
    Účastník (Participant)

    čaves,,no k***afix aj mne sa to už stalo,,a nye raz,ale ako vravíš budeš chvíľu nasratý,ale ja si vždy poviem,,aj horšie mohlo byť a hneď sa mi uľaví,,,lojzko sa nam uzdravuje a to je podstatnééé aj horšie to mohlo dopadnúť ta ňe?

    #89953
    motobabka
    Účastník (Participant)

    Krivoklat, základ je OP , potom ostatne v ktoromkolvek poradí. Priprav si prasule na poplatky a hlavne hlásenie od polície o krádeži si odfot, originál dobre odlož, pre prípad, žeby niekto zneužil tvoj OP napr nakúpil na Homecredit, telefón atd…prikladaj len kópie  🙂 Ak sa do toho ráno pustiš, do poobedi obehaš,ja by som pockala, či nejaká dobrá duša ti to nedoručili a ušetria ťa vybavovaciek okrem OP, lebo ten sa stáva po nahlásení krádeže neplatnom aj keď by ti ho vrátili . Hlavne požiadajú o novú bankovú kartu aj keby ju niekto vrátil, môžu byt z nej stiahnuť údaje a potom by ti bielǐi účet .toto vedia v banke zistiť, či sa niekto pokúšal s kartou vyberať,  Na novej trvaj, mne ju na Základe potvrdenia polície vystavili zdarma aj keď sa našli lebo bankomat ich zozral …toto mi poradila sama pracovníčka banky. Držím palce pri vybavovaní  🙂

    #89954
    motobabka
    Účastník (Participant)

    Sorry za chyby, píšem z telefónu

    #89955
    krampus
    Účastník (Participant)

    krivoklat– prijmi moju úprimnú súrasť, keďže som rovnaký prípad musel riešiť nedávno, tak prikladám môj postup, v podstate všeobecný.
    1. hneď dať bloknúť karty cez hotline a nahlásiť krádež na najblizšej policajnej stanici.
    Lokalita miesta krádeže a môjho zistenia nerozhoduje (aj tak postúpia spis do okrsku kde sa krádež stala), volať zdrav. poisťovňu – kartičku pošlú domov.
    2. na základe zápisu PZ si vybaviť OP (cca 5 dní), dovtedy v podstate nemôžeš nič ďaľšie.
    3. OP mám, tak na rade je vodičák, nové kreditky, TP od mot.vozidiel, atď.
     V mojom prípade som musel kvôli vodičáku absolvovať lek.prehliadku a psychotesty, lebo by som prišiel o skupiny C, C/E. A keď aj „zbroják“, ak ho náhodou si ho tam mal, dtto.

    #89956
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Na polúcii Ti bez problémov (za poplatok) vydajú nový občiansky a vodičský, s pokutou. Technický na motorku neviem, nemám skúsenosť. Zdravotný preukaz tiež dostaneš nový, treba ísť na poisťovňu, keď budeš mať nový OP. DÚ tiež neviem, ale nepredpokladám komplikácie. Ale mne za 15 rokov daňové preukazy nebolo treba ani raz.

    P.S. Keby si mal nad 100kg, OP Ti nedajú, ale vystavia zakáľací list.  😁
    P.S.2, radšej sa modli, aby si dakto nevybavil mastnú pôžičku na Tvoj OP.

    #89957
    WIKINO
    Účastník (Participant)

    Bré ránko. Ten vodičák ak máš C , C/E ti neprepadne  , len ti ho nezapíšu. Ak nie si vidič z povolania a nechodíš tak nemusíš psych a ZP iba v prípade ,že by si chcel jazdiť neskoršie tak musíš absolvovať .

    #89958
    motobabka
    Účastník (Participant)

    Dobré ráno 🙂 
    ani sa už nedivím, že baby neprispievajú……
    danny 65 nepečiem….vegetíme a priberáme

    #89959
    krivoklat
    Účastník (Participant)

    Dobré ránko a ďakujem všetkým…
      Už to vidím trochu jasnejšie. Na polícii som bol hned a tam mi policajtka dala číslo do banky a po telefone som zablokoval karty. Úradníčka z banky mi poradila, že miesto občianskeho môžem v banke použiť pas, aby som si vybral hotovosť, pas našťastie mám doma.
       Večer som cez internet objednal v banke znovuvydanie kariet, neviem kedy budú…
    Ostatné budem riešiť až v novom roku, kedže je dátum aký je……

    #89960
    krampus
    Účastník (Participant)

    klátik – ak si to urobil tak, potom môžeš byť relatívne v kľude, k zneužitiu OP by nemalo dôjsť, lebo pri nákupch na splátky a pôžičky, si tieto veci overujú.

    #89961
    krampus
    Účastník (Participant)

    WIKINO – od 19.01.2013 už nerozhoduje či si vodič z povolania alebo nie, platnú ZP a PT musíš mať ku skupinán VP kt.to vyžadujú.

    #89962
    Goldy
    Účastník (Participant)

    Ako príklad, že dobrí ľudia ešte žijú pridám svoju podobnú skúsenosť, len v mojom prípade to skončilo podstatne lepšie. 👍 A ete musím dodať, že to nebolo na Slovensku, ale v Čechách. Podobne veľkú peňaženku s peniazmi, kreditkami, vodičákom, preukazmi, no so všetkým som zabudol ( neukradli mi ju ) na odpočívadle v Mc Donalde 150 km za Prahou smerom na Brno. 😠 Všimol som si to v Senici keď som chcel tankovať. Ešteže som mal so sebou svokru, ktorá zasponzorovala plnú nádrž a rovno z pumpy som sa otočil späť na Prahu a vrátil som sa do Mc Donaldu s malou dušičkou. 😟 No peňaženku našiel mladý umývač podlahy spadnutú pod stolom a odovzdal ju vedúcej. Všetko bolo v nej bez pohnutia. 😶 Takže mi poriadne odľahlo. Mladému som nakúpil ako „nálezné“ pivo a čokoládu ( basu a asi pol kila ) nech si vyberie 😁 a boli sme radi obaja. 😎

    #89963
    yoffo
    Účastník (Participant)

    Práve Preccedovi volal Podprecceda.
    Ide sa do Trottlácka.(šifrovaný názof Monarchíje Austríja)
    Zraz o 12,00 (aj zulu bereme) vo fajčárni –  kafičárni  Vert (tessne vella Gambocaffé)
    Golden písek Pažrawa.

    Kto má záujem si pojazdiť tróchen, nech príde. 😈 

    Jeden Papik 2x 😈

    #89964
    yoffo
    Účastník (Participant)

    A mohli by sme napr. na pól ceste do Komáromu vyskúšať, či funguje
    Enklawa Komarno. 😶 

    FUNGUJE ??? 😁

    Smajl…2x
    Papik 3x 😈  😈  😈 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 5,551 až 5,565 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri