Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 13,231 až 13,245 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100267
    ahojko
    Účastník (Participant)

    😈

    Ja mam uplne najradsej pivo

    STUDENE…

    😁

    #100268
    VANUCCI
    Účastník (Participant)

    😎 papi  ty zajac trto  zasa si ma dostal “ šak počkaj zajac “  😈

    #100269
    maco
    Účastník (Participant)

    Papi, moje vrtania v mašinách zatiaľ chvala bohu boli len opravy. Popravu som vykonal len raz za mlada na Stadionovi, lebo strelil do karbesu a začal horieť. Zahasil som ho pieskom, a rozpálil trafákom  🙂 a bol pokoj.
    GSX som konečne rozbehal, problém bol v hladinách, ihlách a studených sviečkach, apropó aj v tej nafte v benzíne. Dnes jazdím na 100 oktánoch a ide výborne, hlavne nad tých 8000/min. Cez leto pojazdím, na zimu ide na ponk, je tam problém pri radení z 1 na 2. Keď pridávam normálne, všetko OK. AK dvojke naložím, mám pocit, že koliečko dvojky vyskočí a znova zapadne a potom už drží do 12000/min- nemáš nejaký tip, ako na to ?
    Vanuci, dík za radu, skúsim to. 👍

    #100270
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Ked vlcicu tak takuto…:

    a nej je aj ruska, to je jedno…

    #100271
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Prvého apríla bola spustená výroba nového slovenského motocykla Manet SK 400 v overovacej sérii 77 kusov.Motor jednoválec OHC, výkon 20,4 kW. Max. rýchlosť 137km/h. Norma EURO4. Cena nie je predbežne stanovená, ale je prísľub, že neprekročí hranicu 2999€. Špionážne foto poskytol PAPI a Ra100.

    #100272
    ahojko
    Účastník (Participant)

    maco

      ta GSX -ka vyzaduje odnova taky vysoko oktanovy benzin? Ja viem ze ma

    kompresiu tusim 12.5 : 1, ale kolkooktanovy je doporuceny vyrobcom, vies?

    Mne sa zda ze somcosi cital o 87, a mozno trochu viac. Alebo ju mas

    prestelovanu na 100 oktanovy?? 😶

    #100273
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Prototyp.

    #100274
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Hrušo ty kujón, ja som ti špionážne foto neposkytol, len som to vlani niekam pridal, hehehe.
    Ale prvoaprílové správy by sme mohli takto skĺbiť do znenia, že
    „Pozvaná delegácia Nočných Vlkov príde na letné stretnutie GTX na novovyrobených slovenských motorkách Manet 400 Classic.“

    Ahojko, 87-ku benzín máte len v USA a Canadsku, lebo to meriate inak – ale je to, ako 90-91 oktánov u nás.
    Tu sa predáva bežne 95 a 98 (alebo v HU 100) oktánové, netreba nič štelovať, stovka neškodí motoru, len je často zbytočne drahá, jeho vysoká odolnosť proti detonačnému spalovaniu sa nevyužije. Pri vysokých kompresiách sa ale zíde, hlavne však má výhodu v nižšom (alebo dokonca žiadnom) obsahu bio-zložiek (ako napr. slnečnico-kukurično-repkovo-kokosový olej, vodka, borovička, becherovka a tak… 😁  ).
    Mne na Guzzine ten usadený hnusný žltohnedý sajrajt z 95-ky po pármesačnej odstávke úplne zalepil piestik v elektromagnetickpm palivovom ventile, lebo dlho som na nej nejazdil, len na CBF-ke…

    #100275
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Papi,

     ja viem ze to je na protidetonacnost, a preto som spomenul aj tu kompresiu, ale ako aj ty pises, vela x su to zbytocne vyhodene prachy, ak moto dokaze slapat aj na nizsie oktany bez detonacii. Ale nevedel som to o tych vasich prisadach…Ide o to kolko % mate te toho bio sajrajtu povolene/predpisane…. VUSA to maju dost vela % v mnohych statoch… Tu v Canade tak 5% v priemere, ale aj o 10% som uz cital..  Chvalabohu novsie motory su uz na to stavane… Ale co chudaci veteranistiii?

    #100276
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Papi:  minulého roku si mi dal písomné povolenie zverejniť tvoje fotodielo ( ináč by som si to nedovolil),  len som to k prvému aprílu nestihol, tak som si počkal na dnes.  😁 Pridal som moje fotky z moto burzy 2017 v BB a trošku to okorenil špionážnymi fotkami, bo teraz to móde.

    #100277
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Aha, niečo sa mi pozdáva, ale veď ja len srandujem, šak keď niečo zavesím niekam verejne, je to verejné, nie?  A vôbec, veď ja som tú fotku kradol, urobil som len nápis… 😁 

    Filozoficové okyenko:
    Ak Shineray v Číne má pripravené plné kontajnery takých motoriek bez nápisov, behom pár dní môže rozbehnúť výrobu motoriek v hociktorej krajine.
    Treba urobiť lem nápis na nádrž – a sme motorkárskou veľmocou.
    Netreba ani fabriku, stačí písmomaliarska dielňa… 😁

    #100278
    maguma
    Účastník (Participant)

    Hruso, v nedeľu 15.4.2018 je v BB jarná burza. Ak tam budeš môžeme sa stretnuť, ja tam chodím pravidelne

    #100279
    maguma
    Účastník (Participant)

    Samozrejme iba ak by si mal záujem o stretnutie

    #100280
    maco
    Účastník (Participant)

    Ahojko, 100 oktánov som tam dal dočasne na vyčistenie spalovacieho priestoru. Znovu som tam totiž nalial starý benzín s trochou nafty z minulého roka a ledva som došiel  na troch valcoch domov. Sviečky boli po kilometry ako uhoľ. Potom som teda vylial ten zlý benzín a nalial ho do kosačky. Skoro som zadrbal aj tú. Teraz už so zvyškom benzínu zapaľujem raždie. 😎

    #100281
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Hmmm, maco, 

    hadam ti to pomoze, ale nie tymi oktanami, ale kvalitnejsimi prisadami co su

    prirodzene v tom lepsom benzine, drzim palce!!  Prezrad co to fajcis, ze uz dva

    krat si si pomylil bandasky,,, HeHe…  😶

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 13,231 až 13,245 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri