40+ – tu sme
Domov › Diskusné Fóra › Kaviareň › 40+ – tu sme
Označené ako: Hruso25
- Toto téma obsahuje 16,926 odpovedí, 115 hlasov, a bola naposledny upravená pred 6 mesiacmi, 2 týždňami od
Mlhos.
-
AutorPríspevky
-
16. decembra 2018 o 11:22 #101978
przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Goldy asi našiel správny kľúč k vyriešeniu Ahojkovej hádanky. 👍 😁
Takže vpredu je to distingvovaný inteligentný Canaďan a za ňou kráča Vyhodňarka.Akože po pivečku trošku pofajčiť, ta ňe? 😁
16. decembra 2018 o 12:38 #101979Hruso25
Účastník (Participant)16. decembra 2018 o 14:48 #101980ahojko
Účastník (Participant)Papi,
tento zaber mi z vychodu nepripada…..
,
16. decembra 2018 o 15:24 #101981przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Jasné, že nie.
Tak málo piva, to by bol na vyhode dôvod k rozvodu. 😈
16. decembra 2018 o 19:55 #101982przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Úplne náhodou som našiel niečo o požieračoch hovädzieho.
Teda, keby niekoho zaujímalo, čo vyliala Ahojkova ex do drezu… 😁
Dám link, bližšie informácie ale poskytuje asi len Bobolak… 😈
17. decembra 2018 o 18:55 #101983Retro
Účastník (Participant)Nádych a výdych a la Guzzi. To sa musí páčiť každému!
17. decembra 2018 o 19:10 #101984ahojko
Účastník (Participant)Retro,
odpusti mi moju nevzdelanost, ale ten „nadych“
zozadu, malo vela pretekarskych motoriek?
Nestracali na na nadychu?
17. decembra 2018 o 19:27 #101985Retro
Účastník (Participant)Ahojko všetky. Tzn. sanie s náporom vzduchu čiže karburátory doporedu boli zakázané. Ani neviem dokedy, ale koncom 90. rokov už mali Yamahy sanie spredu ale robilo to problémy lebo sa nasával bordel od brzdových dosiek. Filtre vzduchu sa totiž u závodných strojov nepoužívali.
17. decembra 2018 o 19:37 #101986Retro
Účastník (Participant)Preklepol som sa. Nebolo to koncom ale začiatkom 90.rokov. Tu na fotke vidno tie karbesy rovno za kotúčami. Celkom raritka motorka. Na Slovensku boli dve /oni vlastne patrili nemeckému sponzorovi/ a jazdili s nimi Imro Majoroš a Marián Troliga.
17. decembra 2018 o 20:03 #101987przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Klasika je dostať do motoru za čo najkratší čas najviac šťavy, preto sa na pretekárskom asfalte moc nenosili filtre. Veď napr. pri 12 000 ot/min treba nakrmiť motor 200 x u dvojtaktu a 100 x u štvortaktu.
Ale sa mi zdá, že airboxy už mohli vyúsťovať aj dopredu a kto chcel, mohol mať trebárs aj šnorchel. 😁
😈 Že to Retrovo Guzzi nebola až taká rarita, so súhlasom autora som nahádzal niečo dokopy z klasikov, Retro aj vie, kde som to fotil:
17. decembra 2018 o 20:10 #101988przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Teda nakrmiť 200x alebo 100x za sekundu (vole) 😁
(Ala dnes už lietajú sériové šestky, čo točia aj nad 13 – 14 000 za minútu… 😈 )Kedysi bola stredná piestová rýchlosť u sérioviek okolo 15 m/s, u pretekárskych mašín niečo nad 20 m/s. Dnes ja to dávno prekonané, metalurgické zázraky so spoľahlivým elektronickým menežmentom už môžu mať hocikoľko m/s … 😈
17. decembra 2018 o 20:28 #101989Retro
Účastník (Participant)Počúvaj génius, to je tu pre pijakov dosť veľa zákerných informácií:-))))
17. decembra 2018 o 21:11 #101990przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Hijj, do frasa! Ano, trochu som sa pozabudol. 😶 😠
A už roky sa presviedčam, že už nikdy nebudem pridávať, čo nikoho nezaujíma…
No, smola, občas sa niečo vytlačí samo … 😁Takže ostaňme populárni, žiadna politika, len baby a chlast … 😘 😈
( dvanáccka Bažant, na zdravie! )
17. decembra 2018 o 21:52 #101991ahojko
Účastník (Participant),,,Kedysi bola stredná piestová rýchlosť u sérioviek okolo 15 m/s…
…Počúvaj génius, to je tu pre pijakov dosť veľa zákerných informácií:-))))…
Pre mna i ked moto neznalca zaciatocnika to az tak zakerne nie je, lebo
z fyziky a matiky mi trosku z gympla v modzgu zostalo… a o zdvihu piesta
som tiez pocul… No a zo zdvihu a otaciek sa da ta rychlost hravo vypocitat…
Retro
dakujem za osvetlenie pricin.. teraz mi to je jasne ako facka ….
17. decembra 2018 o 21:57 #101992ahojko
Účastník (Participant)Len tak,
Na nete tvrdili ze je skareda, mne sa velmi paci….

-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
SÚBOJ GENERÁCIÍ: Nový Triumph Scrambler 900 vs. ikonická klasika Bonneville T100
BMW Vision K18: šesť valcov, šesť výfukov a drzosť, akú od Bavorov dlho nebolo
TEST Voge 625 DSX: Crossover, ktorý prešiel africkou školou odolnosti
Harley-Davidson štartuje sezónu 2026: Nový showroom v Bratislave a legendárna Experience Tour
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
