Connect with us

Spravodajstvo

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP s ocenením „Red Dot 2020“ za vysokú kvalitu dizajnu

Publikovaný

on

Každoročné prestížne ocenenia Red Dot sa udeľujú za vynikajúci produkt, značku a dizajn komunikačných technológií od medzinárodných firiem. Víťazné výrobky sa predstavujú v múzeu dizajnu Red Dot v historickom centre dizajnu Design Zentrum Nordrhein Westfalen v nemeckom Essene. O víťazných produktoch rozhoduje porota zložená zo 40 medzinárodných expertov, ktorí testujú, hodnotia a diskutujú o každom príspevku.  

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP je najnovší stroj označený štítkom Fireblade, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 1992. Vždy stanovoval referenčnú hodnotu toho, ako by mal superšportový stroj litrovej triedy jazdiť na verejných cestách, ale pre nový model 2020 – vyvinutý pod značkou „Rodený pretekár“ – sa zameriava na výkon na okruhu, ako aj na radikálny nový dizajn.  

Minimalistická predná časť, agresívne uhly bočnej kapotáže a rozšírená spodná kapotáž – plus rôzne otvory, štrbiny a tvary vzduchovodov – vytvárajú najlepšiu hodnotu koeficientu odporu vzduchu vo svojej triede 0,270. Aerodynamické „krídelká“, ktoré sa používajú na okruhových strojoch Honda pre Grand Prix (MotoGP), kombinujú pútavý tvar s nekompromisnou funkciou, obrovský nárast prítlaku a stability pre dokonalú kontrolu nad najsilnejším štvorvalcovým radovým motorom, aký kedy spoločnosť Honda vyrobila.  

Model Fireblade bol navrhnutý s inovatívnym novým prístupom, v ktorom odborníci na digitálnu simuláciu Honda R&D, návrhári modelov a návrhári skicárskych náčrtov spolupracovali s nepretržitou, takmer simultánnou spätnou väzbou, aby sa dosiahol maximálny účinok v čo najkratšom možnom čase vývoja. Ťažili aj z príspevkov od odborníkov pre aerodynamiku, od podnikových odborníkov spoločnosti – Honda Racing Corporation, od ktorých je aj evokujúca červeno-bielo-modrá farebná schéma modelu Fireblade SP CBR1000RR-R.  

Satoshi Kawawa, generálny riaditeľ divízie dizajnu motocyklov, povedal: „Fireblade CBR CBR1000RR-R bol vyvinutý tak, aby vyhral preteky v akejkoľvek kategórii – od klubových závodov až po medzinárodnú súťaž. Jeho dizajn a štýl vedie táto filozofia – každá časť a každý detail je navrhnutý s ohľadom na rýchlosť, výkon a aerodynamickú účinnosť. Je nám cťou, že bol ocenený takým prestížnym ocenením.“    

Tlačová správa Honda

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP s ocenením „Red Dot 2020“ za vysokú kva

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri