Connect with us

Spravodajstvo

Honda Forza 125 2018 – ešte viac dynamiky a komfortu

Publikovaný

on

Forza 125 patrí medzi lídrov v segmente prémiových maloobjemových skútrov a ponúka nielen bohatú výbavu, ale vysokú mieru komfortu a atraktívny športovo ladený dizajn. Od svojho uvedenia na trh v roku 2015 sa pre malú Forzu rozhodlo už viac ako 30 000 zákazníkov a verzia na rok 2018 prichádza z ďalšou sériou inovácii, ktoré radia tento skúter na absolútny vrchol v kategórii športovo ladených skútrov GT.  

Inovácii je veľa a zdôrazňujú prémiový charakter tohto skútra. Pribudol elektricky nastaviteľný čelný štít v rozsahu 140 mm, ktorý sa ovláda tlačidlom na ľavej rukoväti. Nový prístrojový panel je tvorený kombináciou analógových a digitálnych prístrojov. LED svetlá sú doplnené LED smerovkami. Nechýba samozrejme bezkľúčový systém štartu, ktorý najnovšie uzamyká a odomyká aj prídavný vrchný kufor o objeme 45 l. Dobrou správou je, že sa zväčšil aj úložný priestor pod sedlom, ktorý narástol zo 48 na 53,3 l.

Naopak zostáva výborný kvapalinou chladený jednovalec s výkonom 15 k, ktorý sa okrem veľmi dobrej dynamiky (max. 108 km/h) môže pochváliť aj vynikajúcou spotrebou 2,3 l/100km. Motor je osadený v kolískovom ráme pozváranom z oceľových rúrok. Kvalitný podvozok dopĺňa robustná predná teleskopická vidlica o priemere 33 mm a dvojica tlmičov pruženia vzadu. Naviac Forza váži len 162 kg.

Honda Forza 125 2018 – ešte viac luxusu

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri