Connect with us

Spravodajstvo

Honda inovuje modely rady „X“

Publikovaný

on

Populárne cestné endurá rady „X“, kam patria modely CB500X, NC750X a Crosstourer sa na rok 2016 dočkali série úprav, ktoré okrem technických vylepšení a dizajnových úprav prinášajú aj komfortnejšiu jazdu. Výraznejšie inovácie sa dotkli najmä dvojice menších modelov a ich finálnu podobu nám Honda ukáže s najväčšou pravdepodobnosťou až na novembrovej výstave EICMA v Miláne.  

 

Honda NC750X

Jeden z najpredávanejších motocyklov na európskom trhu sa dočkal dizajnových zmien, ktoréFoto zvýrazňujú dobrodružný charakter tohto modelu a zároveň korešpondujú s ostatnými modelmi rady „X“. Osvetlenie vpredu aj vzadu má teraz na starosti LED technika. Čelný štít je vyšší o 70 mm a zlepšuje komfort jazdy. Nová predná vidlica z dielne Showa ponúka rovnomernejšie správanie prednej vidlice na rôznych povrchoch. Zadný tlmič pruženia teraz ponúka možnosť nastavenia predpätia a aj útlmu. O jeden liter (22 l) sa zväčšil objem odkladacieho priestoru na prilbu. Verzia s s dvojspojkovým automatom DCT, prichádza s novým režimom „S“, ktorý teraz ponúka až tri úrovne nastavenia a jazdec má tak možnosť vybrať si optimálne nastavenie do rôzneho prostredia.  

 

Honda CB500X

 Dvojvalcová 500-vka, ktorá je namierená najmä na držiteľov vodičských oprávnení skupiny FotoA2 prichádza s vyšším čelným štítom o 100 mm, ktorý ponúka lepšiu ochranu jazdca. Aj v tomto prípade je na osvetlenie oboch koncov použitá LED technika. Komfort jazdy zvyšuje predná vidlica, ktorá teraz ponúka možnosť nastavenia prepätia.  

 

 

 

Honda VFR1200X Crosstourer

Vlajková loď modelovej rady X prichádza s novým nastaviteľným čelným štítom, ktorý jazdec Fotoovláda jednou rukou. Aj v tomto prípade verzia vybavená dvojspojkovým automatom DCT ponúka až tri úrovne nastavenia režimu S. Softvérové úpravy umožňujú riadiacej jednotke rozpoznať keď sa motorka nachádza v stúpaní alebo naopak v klesaní a danej situácii prispôsobí zaradený prevodový stupeň. Motor V4 teraz spĺňa normu Euro4.

Honda inovuje modely rady „X“

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri