Connect with us

Spravodajstvo

Honda PCX125 2018 – inovovaný bestseller

Publikovaný

on

Model PCX125 predstavuje jeden z úspešných príbehov skútrov značky Honda, z ktorých sa od uvedenia v roku 2010 predalo v Európe viac ako 140 000 kusov. PCX125 je dobre známy aj medzi slovenskými zákazníkmi a už niekoľko rokov po sebe dominuje predajným rebríčkom. O dôležitosti tohto modelu v hierarchií výrobcu svedčia aj pravidelné inovácie, vďaka ktorým je PCX125 neustále na špici. Posledné inovácie z roku 2016 priniesli splnenie emisnej normy Euro4 a na rok 2018 tu máme PCX125 s novým podvozkom, vynoveným dizajnom a výkonnejším motorom.  

Vynovený dizajn

Dizajn bol v prípade PCX125 vždy pútavý a moderný. Úpravy pre modelový ročník 2018 s prirodzenými kontúrami a jemnými skoseniami dodali jeho splývavým líniám ešte atraktívnejší výzor. Potom je tu aj praktickosť v podobe väčšej slobody pohybu pre jazdca, väčší odkladací priestor pod sedadlom a jasné LCD prístroje, ktoré ladia s prednými a zadnými LED svetlami.  

 Kvalitnejší podvozok

Nový dvojitý oceľový rám zaisťuje agilitu modelu PCX v meste a súčasne vylepšuje jeho jazdné vlastnosti. Prepracované kolesá šetria hmotnosť a majú obuté väčšie pneumatiky. Tlmiče sú vybavené novými pružinami a majú predĺženú dráhu pohybu. Komfort jazdy je tak vyšší na rôznych povrchoch.  

Výkonnejší motor

Vďaka o 1l väčšiemu airboxu a o 2 mm zväčšenému priemeru škrtiacej klapky má motor väčší výkon pri zachovaní mimoriadne nízkej spotreby paliva, a to bez kompromisov v spodnom rozsahu otáčok. Pri priemernej spotrebe 2,1 l/100km sa dojazd na jednu nádrž posunul až k hranici 400 km.  

Honda PCX125 2018 – inovovaný bestseller

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri