Connect with us

Spravodajstvo

Honda predstavila inovovaný skúter Forza 300

Publikovaný

on

Honda predstavuje výrazne inovovaný skúter strednej triedy Forza 300, ktorý po vzore svojho úspešného menšieho súrodenca Forza 125 prináša nový, ostrý športový vzhľad a v porovnaní s predchádzajúcou konštrukciou aj kompaktnejšie rozmery a výrazné zníženie hmotnosti. Rázvor a dĺžka sa zmenšili, pričom skúter je aj užší, ale má vyššie umiestnené sedadlo pre lepšiu viditeľnosť. Dokonca aj s novým zadným kolesom s väčším priemerom je až o 12 kg ľahší, a to vďaka prepracovanému podvozku a rámu s novou konštrukciou, čo zlepšuje zrýchlenie, maximálnu rýchlosť a znižuje spotrebu paliva.  

Novinkou je aj elektricky ovládaný čelný štít, ktorý poskytuje maximálnu ochranu pred vetrom pri jazde vysokou rýchlosťou alebo pri každodenných presunoch v meste. Prepracovaná prístrojovka prináša dodatočné informácie v digitálnej forme ako podpora analógových ukazovateľov. Všetky svetlá sú typu LED. Pomocou inteligentného kľúča môžete zamykať voliteľný horný box s objemom 45 litrov.  

Nový model Forza 300 zdieľa svoj štvorventilový, kvapalinou chladený motor s objemom 279 ccm s legendárnym modelom SH300i, čo je najlepšia vizitka pre tento motor a výkon (25 k pri 7000 ot./min.) a dynamika mu rozhodne nechýbajú. Výkonové charakteristiky sú vyladené tak, aby bola jazda v celom rozsahu otáčok zábavná a dynamická, pričom sa kládol dôraz aj na nízku spotrebu paliva. Novinkou je systém kontroly trakcie Honda (HSTC), ktorý možno vypnúť alebo zapnúť tlačidlom na ľavej strane riadidiel.  

Honda predstavila inovovaný skúter Forza 300

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri