Connect with us

Spravodajstvo

Intermot 2014 – novinky sú známe

Publikovaný

on

(Kolín, 29.09.2014) Dnešným úvodným novinárskym dňom odštartovala medzinárodná výstava motocyklov v Kolíne a aj keď väčšina výrobcov si nechala niečo aj na milánsku EICMA-u, tak sa bolo na čo pozerať.

BMW

Začneme domácou značkou, ktorá dnes predstavila tri nové modely a najväčším prekvapením bola polokapotovaná verzia kvapalinou chladeného boxera R 1200 RS. Nový model ponúka veľmi slušný turistický potenciál a určite bude patriť medzi najuniverzálnejšie motorky na trhu. Do Kategórie „očakávaných“ noviniek patrí nová generácia klasického naháča R 1200 R, ktorý sa dočkal novej kvapalinou chladenej pohonnej jednotky a športovo ladeného dizajnu. Poslednou novinkou je nová generácia úspešného superšportu S 1000 RR, ktorý prevzal veľkú časť techniky z exkluzívnej verzie HP 4 a môže sa tak napríklad pochváliť poloaktívnym systémom pruženia DDC a ďalšou špičkovou technikou.  

 

Kawasaki

Stánok Kawasaki bol prakticky počas celého dňa plný a môže zato nový superšport Ninja H2 R, ktorý je skutočným extrémom na dvoch kolesách. Radový štvorvalec o objeme 998 ccm je prepĺňaný pomocou kompresora a vo verzii „R“ produkuje neuveriteľných 300 k výkonu, ktoré pomáha krotiť najmodernejšia elektronika. Tak trochu v tieni tohto modelu sa ocitla ďalšia dvojica noviniek v podobe inovovaných cestných endúr Versys 6501000. Atraktívnejší dizajn a v prípade veľkého Versysu aj viac výkonu (120 k pri 9 000 ot./min) ponúka táto dvojica noviniek.

 

Honda

Najväčší svetový výrobca síce disponuje asi najväčšou výstavnou plochou, no čo sa týka noviniek, tak toho zatiaľ veľa neukázal a budeme si musieť počkať až do Milána. Jedinou novou novinkou je tak nová generácia cestného endura VFR800X Crossrunner a malý superšport CBR300R, ktorý sme si mohli pozrieť už dávnejšie.  

 

Suzuki

Suzuki bola dnes asi najpríjemnejším prekvapením a ukázala hneď niekoľko noviniek. Najviac pozornosti sa samozrejme sústredilo na nový naháč GSX-S1000 a jeho kapotovanú verziu GSX-S1000F. Nový podvozok ukrýva upravený motor zo superšportu GSX-R1000 K8. Systému ABS sa pre rok 2015 dočkal superšport GSX-R1000 a priaznivcov dobrodružnej turistiky poteší nový V-Strom 650XT, ktorý prichádza s Adventure výbavou. Menšieho faceliftu sa dočkal populárny Bandit 1250SA a v ponuke Suzuki sa objavil úplne nový cenovo dostupný skúter Address s motorom o objeme 110 ccm.  

 

KTM

S prívlastkom najbezpečnejší motocykel na trhu prichádza nové cestné enduro 1290 Super Adventure, ktoré je vybavené poslednou generáciou elektronického balíka KTM, ktorý je najnovšie rozšírený o asistenta rozbehu v kopci HHC, úplne nový poloaktívny systém pruženia WP alebo tempomat. Nový je aj motor o objeme 1301 ccm, ktorý sa objavil už v naháči Super duke a v prípade cestného endura je vyladený „len“ na 160 k výkonu.  

 

Yamaha

V prípade Yamahy sa očakávala premiéra novej generácie superšportu YZF-R1, no nakoniec si budeme musieť ešte chvíľu počkať a premiéru bude mať až v Miláne. Yamaha namiesto toho ukázala novú verziu úspešného naháča MT-07 Moto Cage a inovovaný naháč XJR1300, ktorý sa v rámci zaradenia do kategórie Sport Heritage teší pozornosti úpravcov. Najväčším ťahákom na stánku Yamahy je však radikálny koncept trojkolky s označením 01GEN, ktorý nadväzuje na úspešný trojkolesový skúter Tricity a naznačuje nielen technické ale aj dizajnové smerovanie Yamahy v najbližších rokoch.

Intermot 2014 – novinky sú známe

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri